3 kızını ve karısını uykusunda öldüren insan, eşiyle familya satışından çevre tartışmış!

Şırnak İdil ilçesi Bakir Mahalle Botaş Caddesi’nde Hasan Karaaslan, geri akşam evde uyudukları sırada eşi Leyla ile kızları Kükremek (17), Ferişte (16) ve Şerife K’ye (13) pompalı tüfekle zehir etti. Henüz bilahare silahıyla karakola giden Hasan K, eşini ve çocuklarını öldürdüğünü belirtti.

2 ÇOCUĞU NASIP ESERİ KURTULDU

Olay takkadak komşuları olan babaannelerinin evinde olan 2 çocuğu ise nasip eseri katliamdan kurtuldu. Çirkin Karaaslan olayı gerçekleştirdikten bilahare emniyete her an cebe ile gelişigüzel doğrulama oldu. Henüz sonradan görüngü adına gelen esenlik ekipleri hayatını kaybeden üç kızı ve annelerinin camit bedenlerini ölü açımı geçmek üzere Şırnak Ululuk Hastanesi’ne götürdü.

BABA TUTUKLANDI

Olay namına polis güçleri ve 112 Evgin Sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler, Hasan K’nin eşi ve 3 kızının hayatını kaybettiğini belirledi. Cenazeler, ölü açımı amacıyla Şırnak Cesamet Hastanesine gönderildi. Gözaltına alınan çirkin Hasan K’nin emniyetteki işlemleri sonrası atıf edildiği adli mercilerce tutuklandı.

15 YIL GEÇMIŞ TEDAVİ GÖRMÜŞ

Mavera yandan cet karşı konuşan komşular, şahsın ruh bilimsel rahatsızlığının bulunduğunu aktardı. Hasan K’nin 15 yıl geçmiş Elazığ’da bir hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.

EVİ SATTIĞI İÇİN ARALARI BOZULMUŞ

Babanın sessiz ve rahat bir yapısı olduğuna özen calip kasaba sakinleri, yaşadıkları şaşkınlığı anlattı. Çiftin ortada anlaşmazlıkların bulunduğunu belirten komşular, Hasan K’nin evini sattığı amacıyla karısıyla çarpışma ettiğini da belirtti. Öte yandan cemaziyelevvel gece evde 4 modül kız çocuğunun bulunduğu, 7 yaşındaki çocuğun katliamdan buzdolabının arkasına saklanarak kurtulduğu öğrenildi.Share: