Mehmet Tatlı’nın cezası bitti

Hacılar Erciyesspor bando kaptanı Mehmet Şekerli’ya verilen 2 maçlık cezayı yapılan itirazın ardından Berkitme Oturmuş 1 maça indirdi.

Bölgesel Çolpa Takım (BAL) 6. Grup’ta ligin 16.haftasında oynanan ve 0-0 tamamlanan Kayseri derbisinin arkası sıra sâdır kavgada Hacılar Erciyesspor mızıka kaptanı Mehmet Şekerli Tıfıl Ayak Topu Disiplin Yerleşmiş yoluyla 2 maç ceza almıştı. Verilen 2 maçlık cezanın peşi sıra Hacılar Erciyesspor Kulübü Takviye Oturmuş’na itiraz etti. Yapılan itiraz sonra Sağlamlaştırma Müesses kararı yeniden inceleyerek Mehmet Lezzetli’nın 2 maçlık cezasını 1 pik indirdi. Tecrübeli aktör Mehmet Lezzetli cezasının tamamladı ve erte oynanacak olan Ankara T.K.İ maçında takımdaki yerini alacak.

Tahkim Kurulu yaptığı açıklama; “Hacılar Erciyes Cahillik ve Spor Kulübü’nün, futbolcusu Mehmet Tatlı ile ilgilendiren AFDK’nın 10.03.2023 gün ve E.2022-2023/1025 – K.2022-2023/1273 dar kararına itirazı incelendi. Yapılan konuşma neticesinde; Hacılar Erciyes Deneyimsizlik ve Spor Kulübü’nün, futbolcusu Mehmet Şekerli’nın kavgaya karışması dolayısıyla FDT’nin 45-a ve FDT’nin 12. maddeleri uyarınca 1/3 oranında yapılan tenzilat neticesinde verilen 2 resmi müsabakadan men cezasının; FDT’nin 12. maddesi layıkıyla uygulanan indirimin tahrikin derecesi dikkate alınarak 2/3 oranında yapılmasının somut olayın özelliklerine makul olacağı kanaati ile son cezanın takdiren 1 resmi müsabakadan men cezası biçiminde AFDK kararının düzeltilmesine, oybirliği ile karar verilmiştir” denildi. – KAYSERİ

Share: