Aleyna Tilki’ye Ödülünü Orhan Gencebay Verdi

Head&Shoulders’ın bu yıl ikinci defa temel sponsoru olduğu Head&Shoulders NR1 Videoteyp Müzik Ödülleri’nde müziğin tıpkı numaraları ödüllerine kavuştular. Müzik Kenti Kuşadası’nın katkılarıyla Oligark İstanbul’da düzenlenen tören birbirinden ahenktar ve etkileyici performanslara birlikte fon oldu.

Gecenin sunuculuğunu Kahraman Kırşan ve Gayrı Ulusoy üstlenirken, Gökçe Halı röportajları ise Senem Vazıh ve Fehamet Alçak tarafından gerçekleştirildi. Hande Yener’in açım şovu ile başlayan geceleyin, Behzat Gerçeker yönetiminde Enbe Orkestrası, Mabel Matiz, Norm Ender, Semicenk, Arem Özgüç ve Arman Kültürlü performansları ile devam etti. Show TV’de yayınlanacak ödül gecesi Alp Kırşan ve Farklı Ulusoy’un sunumlarıyla ekrana gelecek.

Özel aynı davetle gerçekleşen Orhan Gencebay, Ayhan Sicimoğlu, İzzet Günahsız, Aleyna Tilki, Sinan Akçıl ve Mülk Kesinti, kabilinden müzik dünyasının önde gelen isimlerinin akış ettiği gecede bu yıl ilk defa açılan “Head&Shoulders Yükselen Yıldızlar” kategorisinde ise başarıları, yetenekleri ve özgüven hikayeleriyle sabah yeli veren güre sanatçılar Alper Erözer, Irmak Arıcı ve Berkay Altunyay ödüllerine mülaki yıldızlar oldular.

Toplam on şeş kategoride ödülün verildiği geceye sanatçıların şarkı ve görüntü performansları nitelik vurdu. Gecenin sürprizi ise “Sunu İyi Avrat Hanende” seçilen Aleyna Tilki’nin ödülünü Orhan Gencebay’ın elinden alması oldu. Gencebay, Aleyna Tilki’ye “Seni seviyorum ve izlem ediyorum. Bu ödülü sana verdiğim üzere çok sevindim” dedi ve güre sanatçıya bindi verdi. Ödülünü alırken nazik coşku zinde Aleyna Tilki ise “Bu ödülü sizin elinizden almak benim amacıyla onurdur” diye niteleyerek denk verdi. Ayrımsız sahnede Orhan Gencebay da “Müziğin Efsaneleri Özel Ödülü”cavlak Büyük Karacan’nın sekiz yaşındaki oğlu Ercüment Karacan’nın elinden aldı.

Oyuncu Eser Yenenler’in eşi olan Berfu Yenenler’de gecede “Yeryüzü İyi Influencer” ödülünü aldı. Ödülünü Behzat Gerçeker’den düzlük Berfu Yenenler’e eşi Nişane Yenenler’in geceye neden gelmediği sorusu üzerine “Ürün maatteessüf evde çocuklara benzemek zorunda, o buraya gelseydi ego gelemezdim” dedi.

İşte Müziğin 1 Numaraları;

Sunma İyi Ayvaz Hanende: Mabel Matiz

Bildirme İyi Avrat Şarkıcı: Aleyna Tilki

En İyi Gidiş: İrem Derici & Alper Atakan Affeder mi Amor Bizi

Arz İyi Rap şarkıcı: Düzgü Ender

Sunu İyi Rap Yol: Sefo – Tutsak

Yer İyi Klip: Edis – Arıyorum

Yeryüzü İyi Yabancı Hanende: Yakarış Lipa

Yer İyi Influencer: Berfu Yenenler

Sunu İyi Grup: Madrigal

Genişlik İyi Rock Hanende: Fatma Turgut

Arz İyi Ikili: No.1 ft. Melek Mosso – Sakat Kalan Sigara

En İyi Aranjör: Arem Özgüç & Arman Ziyalı

Yer İyi Çıkış: KÖFN

Sunma İyi Başarım: Hazal Kayaç & Zeynep Bastık

NR1 Özel Armağan Zinde Kabiliyet: Semicenk

NR1 Müziğin Efsaneleri Hususi Ödülü: Orhan Gencebay

Share: