KASTAMONU – 27. Gezici Film Festivali sona erdi

Ankara Beyaz Perde Derneğince Hars ve Turizm Bakanlığının katkısıyla düzenlenen 27’nci Seyyah Film Festivali, Kastamonu’daki etkinliklerle tamamlandı.

Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda, Kastamonu Üniversitesi Medya ve İletişim Topluluğunun ocak sahipliğinde planlı festivalin Kastamonu’da bölümü kapsamında, 10 film seyirciyle buluşturuldu.

Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ersoy Soydan, AA muhabirine, festivali iyicene tıpkı şekilde tamamladıklarını söyledi.

Festivali Kastamonu’da 8 yıldır ağırladıklarını ifade fail Soydan, “Bu sene toplamda 10 film gösterimi yapıldı. 6’sı dünya, 4’ü Türk sinemasının gelişigüzel örnekleriydi. Bilcümle gösterimlerde salonlar doldu. 5 filmin ekibi izleyicilerle söyleşilerini gerçekleştirdi. Baba Zula grubu 1921 yapımı filmde aktif müzikleriyle filme haremlik etti.” dedi.

Festivalin Küçük Asya kentlerinde düzenlenmesinin önemine değinen Soydan, “Iri kentlerde görüşme filmlerine ulaşması yalınç. Bizde ise bu çok benzer değil. Öğrencilerimizin bunlara erişmesi yumruk oluyor. Tığ bu anlamda tıpkı ilki gerçekleştirmiş olduk.” diye konuştu.

Iletişim Araçları ve İletişim Topluluğu Başkanı Betül Gezici ise festivalde ödüllü filmlerin gösteriminin yapıldığını belirtti.

Öğrencilerin yönetmenlerle tanıştığını söyleyen Seyyah, “Söyleşiler gerçekleştirdik. Bizden sonraki arkadaşlarla bu curcuna bitmeme edecek.” ifadelerini kullandı.

Festival, Ankara ve Sinop’un arkası sıra Kastamonu’daki gösterim ve etkinliklerin tamamlanmasıyla sonuç buldu.

Share: