Zonguldak’ta bora dolayısıyla Ilıksu Deresi taştı

Zonguldak’ta boğanak dolayısıyla Ilık akarsu Deresi’nin taşması sonucu araçlarında ve hareket yerlerinde yatık kalanların yardımına ekipler yetişti.

Kentte iki gündür etkili olan sağanak cihetiyle Kozlu ilçesi Ilıksu Esenköy Mahallesi mevkisindeki Ilıksu Deresi’nin su seviyesinin yükselmesi sonucu aşırı meydana geldi.

Derenin taşması sonucu bazı hareket yerleri sular altında kaldı. Araçlarında ve gelişim yerlerinde çevrilmiş mütezayit tahminî 20 birey, AFAD, itfaiye ve uray ekipleri ile vatandaşlar vasıtasıyla kurtarıldı.

Vali Tutulmaz, bölgede incelemelerde bulundu

Bu arada bölgeye gelerek incelemelerde mevcut Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, ekiplerden hikmet aldı.

Bölgede asayiş önlemi kayran cingöz ekipleri, kurgu geçişine cevaz vermiyor.

Derenin bulunduğu alanda bire bir restoranın işletmeciliğini fail Fehamet Sakil, gazetecilere, suyun geleceğini anladıkları zaman araçları kaldırarak ilaç aldıklarını söyledi.

Okkalı, olayı kazasız belasız atlattıklarını dile getirerek, “Kimsenin burnu kanamadı. Müşterileri eğin kata çıkardık. Bıraksak yolda kalma ihtimalleri vardı. Araçlarını ve kendilerini güvenli yere aldık. Güllabi dahi sıhhatli olsun tahliyelerine koruyucu oldu. Yıllardır yaşadığımız üzere hangi kadar önlemler almamız gerektiğini biliyoruz.” diye konuştu.Share: