Yurt Partisi Genel Başkanı İnce’dan 6’lı masa eleştirisi Açıklaması

Memleket Partisi Genel Başkanı Aşure Ayı İnce, 6’lı masayı eleştirerek, “6’lı masa bundan sonra verimsiz haset mü, altın haset mü, biber dolması haset mü… İstanbul Sözleşmesi’nde, Libya tezkeresinde, terörle mücadelede, kamulaştırmada, Ergenekon, Balyoz’üstelik, cumhur reisi adayında anlaşamamışlar. Nerede anlaşacaklar?” dedi.

İnce, kentteki temasları kapsamında, ayrımsız otelde partisinin MYK toplantısının arkası sıra yaptığı basın açıklamasında, ülkedeki iktisat ve tarım politikalarını eleştirdi.

Bir gazetecinin 6’lı masaya ilgili sorusuna İnce, o masadan milletin lehine tıpkısı hareket çıkacağına inanmadığını belirtti.

6’lı masada yurt meselelerinin konuşulmadığını dile getiren İnce, “6’lı masa çıktı çorak günü mü, altın günü mü, biber dolması haset mü… İstanbul Sözleşmesi’nde, Libya tezkeresinde, terörle mücadelede, kamulaştırmada, Ergenekon, Balyoz’bile, reisicumhur adayında anlaşamamışlar. Nerede anlaşacaklar? 6’lı masayı bitmeme ettirsinler. İtirazım namevcut, oraya süzülmek gibi bir niyetimiz, talebimiz dahi namevcut. Zamanı geldiğinde lazım ittifaklar kurulur.” ifadelerini kullandı.

İnce, bire bir gazetecinin sorusu konusunda cumhur reisi adayı almak istediğini kaydetti.

Partilerinde reisicumhur adayını üyelerin seçtiğini aktaran İnce, “Ben seçileceğim herhalde. Bu tıpkı cesaret işidir. CHP’birlikte böyle olsaydı, demokrasi olsaydı, ayrılmazdım. ‘Üyeler seçsin adayı’ deselerdi herhalde çoktan ego olmuştum. Ayrılmama bile lüzum kalmamıştı.” diye konuştu.

İnce, henüz bilahare Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde 3 Kasım’dahi icra edilen serbest paraşüt atlayışı sırasında meydana mevrut kazada şehit olan Astsubay Mümessil Çavuş Özkan Çıpa’in ailesini ülfet etti, başsağlığı diledi.

Şehidin annesi Aysel Demir, İnce’den oğlunun kullandığı paraşütün kendisine getirilmesini istedi.

İnce, buradaki programının ardından Mezitli ilçesinde yan pazarlarını, partisinin kaza başkanlığını musahabe etti. Bölgedeki esnafla dahi sohbet eden İnce, vatandaşlar ve gençlerle ışık çektirdi.

Bazı vatandaşlar, İnce’ye CHP’den ayrıldığı amacıyla eleştiride bulundu.

İnce, daha sonra Adnan Menderes Bulvarı’ndaki yaka bandında partililerle tıpkı müddet yürüdü, bir ahzüita merkezinde vatandaşları selamladı.

Share: