Yılmaz: “Kılıçdaroğlu’nun açıklaması yekpare ayrımsız bellek tutulmasıdır”

YANLIŞSIZ Parti Mersin Ağacı Saylav Zeynep Gül Yılmaz, güvenlik ve bitirmiş teşkilatını ‘cari açığı durdurmak amacıyla uyuşturucu ticareti’ yapmakla suçlayan CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na sert aksülamel gösterdi.

Yılmaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Atatürk’ün partisi olduğunu kanıt eden CHP’nin, demokrasinin erkleri ve devletin kurumlarıyla kavgasının hiçbir antlaşma bitmediğini söyledi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile milletvekilleri ve yöneticilerinin, ilkin Türk Silahlı Kuvvetleri ve güven teşkilatı tutmak için devletin beher kurumunu bilinçli tıpkı şekilde kasıt alarak, ulusal ve uluslararası arenada itibarsızlaştırmaya çalıştığını kaydeden Yılmayan, “Hoşlarına gitmeyen kararlar verildiğinde, mahkemede barbarlığa vasıl davranışta bulunarak hâkimiyet erkini ve mensuplarını hedefe koyan, teröristlerin inlerini başına yıkan, teröristleri az içinde bitme noktasına getiren Türk Silahlı Kuvvetlerimize ‘satılık ordu’ diyen ve yürüttüğü terörle mücadelemizi sindiremeyenler CHP’liler. Devletimizin sunu köklü kurumları ortada mevcut bitirmiş ve güvenlik teşkilatımıza kuzguni sürmeye çalışanlar de onlar” dedi.

“Bunlara memleket can edilmez”

Saylav Yılmayan, CHP’nin uyguladığı politikaların kimseye bir avantaj getirmeyeceğini anlatım etti. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını kınayan Yılmayan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geri, ‘Türk Silahlı Kuvvetleri kimyasal silahlar kullanıyor’ diyen terör örgütü üyesi ve sevicilerine alkış tutanlar, zaman terörle, suçla ve suçluyla canla başla savaş eden bitirmiş ve inanma güçlerimizi, cari açığı bloke etmek üzere mızrap ticareti yapmakla suçluyor. Bu iftirayı atan CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sunma hafif tabiriyle aynı düşünce tutulması yaşamakta olup, müfteridir. Bu nasıl tıpkısı aymazlıktır? Bu fırka kimlerin eline geçmiştir? Kimlere hizmet etmektedir? Bunu birlikte mehabetli Türk milletimizin takdirlerine sunuyorum. Bu feraset ve güdülen politikalar, Türkiye’ye avantaj getirecek aynı basiret ve siyaset değildir. İktidar hevesiyle yanıp tutuşanların, bu milletin başına ne belalar açabileceklerini, kimlerle misil yürüyüp, Türkiye’mizi birçok parçaya böldüreceklerini, kimlerin camız ve himayesi altına girebileceklerini saymak üstelik istemiyoruz. Bu yüzden bunlara şehir konfirmasyon edilemez.” – MERSİN

Share: