Yeşilin tonları arasındaki Muşmula Şelalesi ziyaretçilerini serinletiyor

Kahramanmaraş’ta hamam açıktan bunalıp serinlemek isteyenler, Onikişubat ilçesindeki Muşmula Şelalesi ve çevresindeki zengin florayı yeğleme ediyor.

Kent merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Döngel Mahallesi’nde düz kayran çavlan, ağaç kökleri arasından dökülen antipatik suyu ve serin havasıyla domestik ve ecnebi turistlerin uğrak yeri oldu.

Başta Kahramanaraş almak amacıyla Gaziantep, Adana, Adıyaman, Şanlıurfa, Hatay ve Osmaniye’den şelaleyi görmeye gelenler, çınar ve meşe ağaçları arasında su üstüne oturmuş çardaklarda piknik yapıyor.

Ziyaretçilerine huy yürüyüşü, dağcılık, fotoğraf safari kabil haddinden fazla sayıda imkanı üstelik birlikte sunan şelaleyi gezenler, yürüyüş sonrasında suya girerek serinliyor.

Muşmula Şelalesi ve mesire alanının işletmeciliğini fail Mehmet Küpeli, AA muhabirine, şelalenin dağdan gelen sularla beslendiğini dile getirdi.

Sezon boyunca 20 bin sevimli müzakere ediyor

Muşmula Şelalesi’nin havası, doğası ve erinçli ortamıyla ziyaretçilerini çektiğini dile getiren Küpeli, “Alelumum Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye Adana ve Kayseri illerinden ziyaretçilerimiz geliyor. Zaman boyunca 20 bin kişinin ülfet ettiğini biliyoruz. Gurbetçi insanların daha çok yeğleme ettiğini görüyoruz.” dedi.

Şelalenin alelumum yaz mevsimlerinde yeğleme esilidğini vurgulayan Küpeli, “Malum sıcaklar başladığı ahit sabah 5-8 ortada bura dolar. Çardaklarımızın tüm doludur. Kahramanmaraş’ın güzelce yeğleme edilecek yerlerinden benzeri tanesidir. Alelumum yoğunluğumuz ilişki günleri. hafta arası az buçuk sakin peki. 70 çardağımız var, çardakların bütünü hafta sonu doludur. İnsanlara alaçık yetiştiremiyoruz. Bazıları meydan bulamadıkları üzere kalın kafalı devir yapıyor.” ifadelerini kullandı.

Serinlemek için kent dışından geliyorlar

Sıcak havadan bunalan ve serinlemek üzere ailesi ve akrabalarıyla gelişigüzel Gaziantep’ten Muşmula Şelalesi’ne mevrut Ökkeş Şahbudak, Şelalenin etkileyici ayrımsız görselliğinin olduğunu belirterek, “Gaziantep 41-42 merhale. Ben daha önceden burayı biliyorum. Gayet iyice tıpkısı düz, herkese tavsiye ederim. Buraya akşamdan geceden geliyorlarmış. Bilseydik biz üstelik gelirdik. Akrabalarımdan ilk kez gelenler vardı onlar de kıvançlı kaldılar.” diye konuştu.

Gaziantep’ten mevrut Hasan Döner da sıcaklıktan bunaldıklarını dile getirdi.

Ailesiyle sevinçli aynı ayakyolu geçirdiğini dile getiren Döner Kebap, “Benden geçmiş koca ve eniştemler gelmişti. Hareketli olur ve yetişemeyiz diye sabahın er saatlerinde geldik. Antep’te suyun süresince benzeri düzlük olmadığı üzere çocuklarımızla az buçuk ayaklarımızı suyun içerisine sokup vakit geçireceğiz. Evde dahi sıcakta otur, otur sıkıldık. Çocuklarım istedi onun üzere geldik.” ifadelerini kullandı.

Kent merkezinden mevrut Minnet Aslankaya üstelik şelalenin serinleten havasının kendilerine iyi geldiğini belirterek “Sıcaklardan bunaldık temiz benzeri hava alalım dedik. Çok iyice, baya serin. Hareketli ve sistem burada. Herkese tavsiye mektubu ederim. Ailemle bu arada geldim.” dedi.Share: