Yenişehir Belediyesi Uğrun ve Sağlıksız Peynir İmalathanesini Mühürledi

Sazak Yenişehir Belediyesi Polis Müdürlüğü ekipleri Eğriçam Mahallesi’nde habersizce ve sağlıksız koşullarda peynir üretimi yaptığı belirlenen işyerini mühürledi. Yabancı tabiiyetli şahıslara ilişkin olduğu ve ruhsatsız imalat yapıldığı belirlenen işyerine yapılan baskında 500 litre süt, 40 kilogram peynir ve atlamak gibi benzen ürünlerine imha yapılmak amacıyla umum konuldu.

Vatandaşların şiddetli araz şikayeti konusunda Eğriçam Mahallesi’ndeki ayrımsız apartmanın dayanak noktası katına giden Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Yenişehir İlçe Besin Ekincilik ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri peynir imalatı yapıldığını tayin etti. Yapılan incelemelerde imalathanenin ruhsatsız olduğu ve hıfzıssıhha koşullarına uyulmadığı belirlendi. Yenişehir Belediyesi polis ekipleri sinsice imalathanedeki bilcümle benzin ve benzen ürünlerine umum koyarak imha etti. Mühürlenen işyerini işleten eşhas üzerine ise mazbata tutuldu.

“HALKIMIZIN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN TEMAS ŞEYDEN HENÜZ ÖNEMLİ”

Umum sağlığını tehlikeye atanlara karşı çalışmalarına devam ettiklerini tabir fail Yenişehir Belediye Reisi Abdullah Özyiğit, “Gayrisıhhi koşullarda üretilen benzen ve benzen ürünlerinde zehirlenme riski çok faziletli. Bu imalathanede maalesef halk sağlığı göz ardı edilmiş. Vacip işlemleri yaptık, kent genelinde hemşehrilerimizin sağlığını yüklenmek için denetimlerimize devam ediyoruz. Halkımızın sağlığı bizim için rastgele şeyden elan kocaman” dedi.

Share: