Yatağan, Milas ve Menteşe kent mezarlıkları yenilendi

Yatağan, Milas ve Reze şehir mezarlıkları yenilendi

MUĞLA Vatandaşların mezarlık ziyareti ve defin işlemlerini elan dosdoğru tıpkısı ortamda yapabilmesi amacıyla çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla genelinde bamyatarlası hizmet onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Bugüne büyüklüğünde 13 ilçede hareketli yerine beğenilen Bin 426 bamyatarlası üzere yapım, bakım, tamir, tebeddülat, tel örgü, parke kaplama, saffet ve ayrıksı çalışmalar için 17 Milyon 560 Bin 827 Bin TL masraf yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi, kullanılmamış yatırımlarla vatandaşlar amacıyla manevi adına balaban ehemmiyet haiz mezarlıklar için çalışmalarına bitmeme ediyor.

21 mezarlıkta yenileme çalışması başlatıldı

Bu çerçevede serencam olarak 6 Milyon 190 Bin TL yatırımla 9 ilçede 21 mezarlık alanında restorasyon çalışması başlatan ekipler, Yatağan, Milas ve Menteşe site mezarlıklarında parke, bordür imalatlarını tamamladı. Bunun yanı sıra farklı bamyatarlası alanlardaki lif belik, bakım, tamirat çalışmaları sürüyor.

Bodrum’da 2, Menteşe’de 5, Milas’ta 5, Yatağan’da 2, Datça’da 1, Ortaca’da 1, Fethiye’de 3, Seydikemer’de 1, Köyceğiz’de 1 almak için hep 21 mezarlıkta hizmet, onarım, değişiklikler, lif belik, parke taşı şümul çalışması eden Muğla Büyükşehir Belediyesi vatandaşlardan ve muhtarlardan mevrut talepler doğrultusunda hizmetlerine ara vermeden bitmeme ediyor.

Share: