Vinç kazasında hayatını kaybeden Sebep Solgun Bitlis’te toprağa verildi

Vinç kazasında hayatını kaybeden Saika Soluk Bitlis’te toprağa verildi

Amca Celal Sarı:

“Bu kazada müteahhit suçludur, davacıyız”

BİTLİS – İzmir’in Bornova ilçesinde meydana mevrut vinç kazasında hayatını kaybeden Yıldırım Zerrin, memleketi Bitlis’te gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

Vinç kazasında hayatını kaybeden Saika Solgun’nın cenazesi, uçakla Van’a, oradan birlikte karayolu ile Bitlis’in Adilcevaz ilçesine ilişkin Karaşeyh köyünün Yazlık mezrasındaki evine getirildi. Cenaze aracının eve gelmesiyle gelişigüzel Sebep Sarı’nın ailesi ve yakınları kötülük geçirdi. Cenaze henüz sonraları Yabani Armut ilçesindeki Abdurrahman Gazi Mezarlığı’nda bulunan familya kabristanına götürüldü. Burada kılınan cenaze namazının peşi sıra Yıldırım Sarı’nın cenazesi gözyaşları arasında familya kabristanında, babasının mezarının yanına defnedildi.

Defin işlemi sonrası mütekellim Sebep Zerrin’nın amcası Mehabet Soluk, “Müteahhit suçludur, tığ birlikte davacıyız. İhmalden bu fenomen oldu ve 6-7 kişi öldü” dedi. Çok kalbi kırık olduklarını tabir fail Zerrin, “Sebep 40 yaşındaydı ve 4 çocuğu var. İnşaatlarda çalışıyordu. İnsanın değeri bu kadar mı? Akrabamız olan Baykal Gündüz birlikte tıpkısı olayda hayatını kaybetti. O dahi Ankara’de defnedildi” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, kazada yaşamını yitiren işçilerden Yıldırım Soluk’nın bir inşaatta kardeşi Kenan Solgun ile gelişigüzel çalıştığı belirtildi. Olay sırasında Kenan Soluk’nın ağabeyi Yıldırım Solgun ile gelişigüzel konteynerde olduğu, vincin arka ağırlığının ağabeyinin kaldığı tarafa düştüğü tabir edildi. Kenan Solgun kötü almazken, ağabeyi Yıldırım Sarı’nın ise tahminî 10 saat bilahare enkazdan donmuş bedeni çıkarıldı.

Share: