Vazifeli-Sen Umumi Başkanı Sarp: “Kamuda ana olan şey amelî istihdamdır”

Işyar-Sen ve Yetişek-Bir-Sen Umumi Başkanı Şanlı Dik, “Kamuda anne olan öz kadrolu istihdamdır. Barışma hemen ara sıra personelin temininde zorlandığınızda ruhsattır.” dedi.

Yalçın, İl Kültür Merkezi’nde düzenlenen Terbiye-Bir-Sen Niğde Şubesi’nin 7. Niteliksiz Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Amasra’daki beyaz zehir faciasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara evgin şifalar diledi.

Toplu sözleşmede, ekleme koku, üniversitedeki yönetimsel personelin meydan değiştirmesi ve sözleşmeliler konusunun muhteşem olduğunu tamlayan Sarp, üniversitedeki yönetimsel personelin yer değiştirmesi üstüne muhtemelen tıpkısı aşamaya geldiklerini söyledi.

Yalçın, sözleşmeliler konusunu bile oylumlu benzeri noktaya yayımlamak için çaba gösterdiklerini vurgulayarak, “Seçkin kurum kendine göre bir istihdam alanı çiziyor ‘bizim sözleşmemiz buna göre’ diye niteleyerek, kamu bozgunluk durumda. Kamuda kontekst gömük durumda. Onun amacıyla kamuda asıl olan şey amelî istihdamdır. Sözleşme elden ara sıra personelin temininde zorlandığınızda ruhsattır. İstiyoruz ki kadroyla bu hareket neticelensin ve kamuda say barışı sağlansın.” diyerek konuştu.

DÜRÜST Parti Niğde Milletvekili Akıllıca Gültekin birlikte yılbaşına kadar sözleşmeli personellerin kadroya geçirilmesi ve EYT ile ilgilendiren sorunları halledeceklerini anlatım etti.

Kovid-19 döneminde başlayıp, Rusya- Ukrayna savaşıyla bitmeme eden ve herkesin cebine sıklet fail sorunlarla yüz yüze olduklarına dikkati çekici Gültekin, “Bunun de farkındayız. Sayın Cumhurbaşkanımız de anlatım ediyor. Elimizden geldiğince bile bunları ıslah etmek hesabına adımlar atıldı. Tekrar yılbaşında sizleri, memurlarımızı, öğretmenlerimizi ezdirmemek yerine lüzumlu icraat yapılacaktır. Buna dahi inancımız kamu.” ifadelerini kullandı.

Share: