Van’da 3 yılda 420 kişinin başvurduğu obezite merkezi 3 titrem kilogram verdirmeyi başardı

Van’de 3 yılda 420 kişinin başvurduğu obezite merkezi 3 ton kilo verdirmeyi başardı

VAN – Van Eğitim ve Araştırı Hastanesi bünyesinde bakım veren ve son 3 yılda 420 kişinin başvurduğu obezite merkezi, toplam 3 titrem kilogram verdirmeyi başardı.

Çevre şehirlerle birlikte yaklaşık 3 milyon kişiye esenlik hizmeti veren Van Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesinde, obeziteyle mücadele çerçevesinde üç yıl önce obezite merkezi kurulmuştu. Kurulduğu günden bu yanan 420 kişinin başvurduğu tarz, 3 ton kilogram verdirerek nazik tıpkısı başarı sağladı. Konuya ait gazetecilere açıklamalarda kâin İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ateş Parçası Ateşli, merkeze mevrut hastalara önce etapta diyet tedavisine başladıklarını belirtti. Dr. Ateşin, “Serencam 3 yılda obezite merkezimize 420 sayrı başvurdu. Bu hastalarımıza toplamda 3 titrem kilogram verdirdik. Sayı Farkı parasız başına 7,5 kilo verdirme başarısına sahibiz. Havza için merkezimiz enerjik tıpkı şekilde çalışmaktadır. Gelen hastalarımızda öncelikle rejim tedavisine başlıyoruz. Daha sonrasında perhiz tedavisine 4 ay içre karşılık vermeyen hastalarımıza Keyif Bakanlığımızın akıllıca gördüğü şekilde tılsım tedavisi, cerrahi tedavi veya göden balonu ve işkembe botoksu üzere tedaviler öneriyoruz. Bunların bütünü hastanemizde ücretsiz aynı şekilde karşılanmaktadır. Katılmak isteyen hastalarımızı obezite merkezimize davet ediyoruz” dedi.

Hastane Başdoktor Yardımcısı Uzm. Dr. Cezmi Meral ise Afiyet Bakanlığının obeziteyle mücadeleye önem verdiğini belirterek, “Toplumda obezite çokça balaban benzeri sorundur. Bir Nice hastalığın temelinde obezite yatmaktadır. Merkezimizde uzman doktor, diyetisyen, ruhiyatçı, fizyoterapist ve diğer abla personellerimiz fariza yapmaktadır” diye niteleyerek konuştu.

Merkeze gelerek tedavi olan hastalar üstelik, son bire bir yıl içerisinde şişman aynı düzeyde kilo verdiklerini belirterek, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya ve tarz personeline teşekkürname etti.

Ayrıca merkezde düzenlenen tıpkı törenle, aynı sene içerisinde yaklaşık 30 kilogram veren hastaya teşekkürname belgesi verildi.

Share: