Umreye gideceklere ayyarlık uyarısı

Kült İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Umumi Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen umre turları 15 Ağustos’ta başladı. Lahut topraklara gideceklere ayyarlık üzerine uyarılarda kâin Ecmain Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Kağan Koçer, “Değme yetkisi sıfır şahıslar, konforlu ayrımsız umre turu vaat ederek aylı miktarlarda dünyalık alıp ortadan kaybolabiliyor. Bir Zamanlar umre adaylarını Mekke’ye akla yatkın yola çıkarıp Şanlıurfa’evet götüren dolandırıcıları gördük. Bu kabil dolandırıcıların radarına girmemek için akilane volta şirketi seçimi büyük” dedi.

Pandemi zımnında 2 sene süresince dar dışından mevrut ziyaretçilere umre kapısını kapatan Suudi Arabistan, baştan umre adaylarını ağırlamaya başladı. Suudi Arabistan, 2022- 2023 sezonundaki hac mevsiminde talih içinden ve ensiz dışından bütün benzeri milyon ziyaretçi akseptans edeceğini açıkladı. Umre adaylarının lahut topraklardaki yolculuğu, Ilmek İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda ölçülü umre turları ile 15 Ağustos’ta başladı.

Umre sezonunun yeniden başlamasıyla umre adaylarının dolandırıcıların radarına girdiğini belirten Ecmain Turizm Umumi Heyet Başkanı Kağan Koçer, “Kişiye Özel ya üstelik 5 sarih umre turu başlığı altında pazarlanan umre turları, turizm sektöründe yeni ayrımsız alanın gelişimini hızlandırdı. Lahut topraklarda dini görevini adına anlatmak isteyenler bu kök turlarla konforlu tıpkısı gezi deneyimi yaşayabiliyor. Sayı Farkı 14 çevrim kendisine planlanan turlarda 3 yıldızlıdan 5 yıldızlıya uzanan ayrımlı bakım kalitesi sunuluyor. Ancak herhangi bir yetkisi sıfır eşhas, konforlu aynı umre turu vaat ederek iki canlı miktarlarda dünyalık alıp ortadan kaybolabiliyor ya dahi 5 yalınlık yolculuk garantisi verip serencam merhale dağ bir hizmet sunabiliyor. Pandemi öncesinde sıkça karşılaştığımız bu zümre dolandırıcılar, 2022- 2023 sezonunun açılmasıyla umre adayları amacıyla hınç yaratıyor” dedi.

“CEVELAN ŞİRKETİ SEÇERKEN DİKKATLİ OLUN”

Umre adaylarının, hac evet de umre organizasyonu yapma yetkisi namevcut şahıslar eliyle dolandırılmaya birlikte namzet olduğuna dikkat calip Koçer, “Dijital teknolojinin gücü sayesinde umre organizasyonları internet üzerinden hemencek yapılabiliyor. Fakat umre adaylarının yetkisi sıfır tur şirketleri yerine tecrübeli ve erdemli benzeri bellik bilinirliğine cemaat tur şirketlerini tercih etmesi gerekiyor. Zamanında umre adaylarını lahut topraklara sevk vaadiyle kandırıp, Mekke’ye akıllıca yola çıkaran ancak Urfa’evet götüren dolandırıcıların umre adaylarında yarattığı fon kırıklığı hafızalardaki yerini koruyor. Bu asıl dolandırıcıların radarına girmemek için akıllıcasına tur şirketi seçiminin şişman önemi bulunuyor” ifadelerinde bulundu.

Ülkenin ciharıyek yanından vatandaşı umreye götürdüklerini nâkil Koçer, “Umre adaylarına konaklama ve ulaştırmadan rehberliğe kadar sunduğumuz yekpare hizmetlerimizle 5 yıldızlı umre seyahati yaşatıyoruz. Imtiyazlı bakım prensibimizle umre adaylarının mukaddes topraklardaki yolculuğunu konfor ve lüksle buluşturuyoruz. Doğru deneyimimizle şekillendirdiğimiz, umre adaylarının her makule beklentisini karşılayan muvaffakiyetli organizasyonlarımızla sevinme seviyesini zirveye çıkarmayı başardık. Ankara merkezli bir iştirak adına İstanbul, İzmir, Manisa, Konya, Bursa, Yalova, Balıkesir, Gaziantep, Sivas, Afyonkarahisar, Kırıkkale, Yozgat, Çorum, Malatya, Ardahan, Erzurum, Rize kabil ülkemizin dört bir yanına hizmet kalitemizi götürdük. Yıpranmamış sezonda da yüzlerce umre adayının seyahatini sevinçli bire bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayarak muvaffakiyetli organizasyonlarımıza yenilerini ekleyeceğiz” diye konuştu.

Share: