Twitter üzere 7.1 milyar dolar bindi buldu

Twitter’ı 44 milyon dolara satın düz Elon Musk’ın finansman arayışı ile ilgili eskimemiş bire bir gelişme yaşandı.

Satın gelgel süreci finanse edebilmek için bir nice yatırımcı ile görüşen Musk, Oracle’ın kurucu ortağı Larry Ellison ve Sequoia Capital’i içeren bire bir kol yatırımcıdan 7.14 milyar dolarlık kaynak sağladı.

Yatırımcılar beyninde Binance borsası de bulunuyor. Binance’ın 500 milyon dolar envestisman taahhüdü verdiği bildirildi. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter hesabından tıpkısı paylaşımı alıntılayarak “Davaya küçük aynı katkı” yorumunda bulundu.

Farklı yandan Sequoia Capital 800 milyon dolar, Fidelity 316 milyon dolar, Andreessen Horowitz birlikte 400 milyon dolarlık taahhüt mektubu verdi.

Tesla’nın yönetim kurulu üyesi ve kendini Elon Musk’ın yakın arkadaşı kendisine tanımlayan Larry Ellison, finansman için 1 bilyon dolar taahhüt etti.

Musk’ın özge girişimi The Boring Company’nin üstelik yatırımcısı olan Şimendifer Ana Ortaklık ve Dubai merkezli Vy Capital de yatırımcı grubunun ayrımsız parçası.

Antrparantez başlangıçta satın almaya cebin çıkan Suudi Arabistanlı yatırımcı Prens Alwaleed bin Talal üstelik 1,89 milyar dolarlık hissesini nakde yüklemek adına anlaşmaya karışma etmeyi akseptans etti.

Böylecene Musk’ın 21 bilyon dolarlık finansman taahhüdü de 27,25 milyar dolara rötuşlu edildi.

Musk, şirketin bozuk başkanı Jack Dorsey üstelik karışma kalkmak üzere Twitter’ın kâin hissedarlarıyla önerilen satın alma işlemine katkı nail olmak için görüşmelere bitmeme edecek.

Bill Gates’ten Elon Musk’ın Twitter’ına olay sözler!

 

Musk, Twitter’ı ücretli yapacak

 

Elon Musk’a Twitter üzere başvuru yağıyor

 

Twitter bilançosunu açıkladı

 

Share: