Twitter çalışanlarının Musk’ın fesih kararıyla ilgili konuşması yasak

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Twitter’ı kısaca 44 bilyon dolara satın alma anlaşmasını yakında feshetmişti. Musk’ın bu isteği üstüne Twitter, CEO’yu sav etmeye hazırlandığını açıkladı.

Tech Times’taki habere bakarak Twitter, bu süreçte çalışanlarına Musk hakkında sosyal iletişim araçları paylaşımı yapmamaları talimatını verdi.

‘HERHANGİ BİR YORUMDAN KAÇINMALISINIZ’

MEMLUK’nin teknoloji marifet zıkkım The Verge, Twitter genel danışmanı Sean Edgett’in Twitter personeline konuyla dayalı ide gönderdiğini kanıt etti. The Verge; Sean Edgett’ın notunda, “Bunun devam eden yasal tıpkısı mesele olduğu göz önüne alınmalı ve muhassala ya bile metrukiyet ile alakalı gelişigüzel istimara yapmaktan kaçınmalısınız” ifadelerinin saha aldığını belirtti.

Sean Edgett, “İmkan olduğunda sizlerle vukuf paylaşmaya devam edeceğiz, ancak beraber paylaşabileceğimiz şeyler üzerine çok sınırlanmış olacağımızı lütfen bilin” diye niteleyerek konuştu. Edgett notunda ayrıca, “Bunun belgisiz tıpkı proses olduğunu biliyorum; gösterdiğiniz çıdam ve bitmeme fail bağlılığınız üzere teşekkürname ederiz” dedi.

HANGI OLMUŞTU?

Elon Musk’ın avukatları, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’na, Musk’ın 44 milyar dolarlık anlaşmayı haleldar etmek için akım ettiğini ve Twitter’ın muhassala anlaşmasının “patadak fazla hükmü doğruca şekilde ihlal ettiğini” tabir etmişti.

Twitter, Musk üzere kanuni iş başlatıyor

 

Musk, Twitter anlaşmasını feshetti

 

Share: