Türkiye’den İngiltere’ye giden palyatif uçağı amacıyla bomba ihbarı yapıldı! Çekişme jetleri devreye girdi

Dalaman’dan İngiltere’nin Manchester kentine revan Jet2 gelgel yolu firmasına ilgili ayrımsız muvakkat uçağı üzere bomba ihbarı yapıldı. Uçak, İngiliz cidal uçakları eşliğinde başşehir Londra’daki Stansted Havalimanı’na indirildi.

SAVAŞ UÇAKLARI EŞLİK ETTİ

İngiliz albeni yolu şirketi Jet2, Twitter’dan yaptığı açıklamada, olayı doğrulayarak Dalaman’dan Manchester’a revan LS922 posta sayılı uçağın, Bir Kraliyet Çekicilik Gidiş Geliş Kontrolü yönetiminde, Londra’daki Stansted Havalimanı’na yönlendirildiğini teslim etti. İngiliz basınında meydan kayran haberlere bakarak, bomba ihbarı dolayısıyla Stansted Havalimanı’na yönlendirilen sâri uçağına, 2 İngiliz Typhoon cidal uçağı eşlik etti.

“GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE İNDİ”

Stansted Havalimanı’ndan tıpkısı sözcü da olaya ait şu açıklamalarda bulundu: “Dalaman’dan Manchester’a giden ayrımsız Tepkili Uçak 2 uçağı bu akşam Stansted Havalimanı’na yönlendirildi. Tayyare sakıncasız bir şekilde indi ve esas bulaşan terminalinden ırak bir yere park etti. Pist gücük tıpkısı süreliğine kapatıldı ama demin baştan açıldı.”

Share: