Türkiye Kaykay Şampiyonası 2. Etap yarışmaları Karaman’da sona erdi

Karaman Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde planlı Kaykay Sokak Disiplini Türkiye Şampiyonası 2. Girişim yarışmaları, sonuç zaman yapılan bitiş yarışmalarının peşi sıra sona erdi.

Türkiye Kaykay Federasyonu 2022 yılı elektrik programında vadi alan Kaykay Sokak Disiplini Türkiye Şampiyonası 2. Hamle yarışmaları, Karaman Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğünün karı sahipliğinde 33 sporcunun birincilik mücadelesine manzara oldu. Tarz Çokça Gayeli Spor Salonu yanında saha kayran Kaykay Park’ta başlayan şampiyonanın evvel gününde sporcular elemeler ve yarı final müsabakalarında arak döktü. Şampiyonanın akıbet gününde ise kızlar ve erkekler kategorisinde final heyecanı yaşandı. Sporseverlerin aheste ilgisi eşliğinde gerçekleşen bitiş müsabakaları böylece erkeklerde Berke Dikişçioğlu birinci, Alparslan Ayhan ikinci, Yusuf Duran üçüncü olurken kadınlarda Melis Sakaoğlu bir numara, Ayşe Fert ikinci, Ceren Yücel ise üçüncü oldu.

Müsabakalar böylecene dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları Spor Hizmetleri Umum Müdür Yardımcısı Misyon Kocakaya, Kaykay Federasyonu Komutan Vekili Selçuk Ertürk, Toyluk ve Spor İl Müdürü Uca Osman Süt Kuzusu, İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Mürtefi Yener Terlemez ve Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Karadeniz yoluyla verildi.

Kaykay Çıkmaz Disiplini Türkiye Şampiyonası 2. Aşama yarışmaları, Türkiye Kaykay Federasyonu umumi heyet üyeleri ve Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya vasıtasıyla tören düzeni üyelerine günün anısına onurluk sunma edilmesinin arkası sıra sona erdi. – KARAMAN

Share: