‘TURGUT ASLAN’ OPERASYONU KAPSAMINDA KÜTAHYA MERKEZLİ 14 İLDE 57 GÖZALTI

Emniyet Umumi Müdürlüğü tarafından FETÖ’nün mali yapılanmasına yönelik başlatılan ‘Gazi Turgut Aslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya merkezli 14 ilde planlı baskınlarda 57 kaba gözaltına alındı. Şüphelilerden M.M. isimli kadının evinde yapılan aramalarda Kur’an-ı Kerim’in içine kamufle aralarında dövizlerinde bulunduğu yüklü miktarda para ele geçirildi.

FETÖ’nün mali yapılanmasına yönelik başlatılan ‘Gazi Turgut Aslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya merkezli İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir baskınlar düzenlendi. Aralarında örgütün sanki mülk imamı olan ve 6 yıldır firarda olan M.K. ile İ.Ş.?nin birlikte olduğu 57 nahoş gözaltın alındı. Şüphelilerin familya, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda 138 bin 680 teklik, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 Euro, 2 çeyrek, 2 skor kelepçe ve 1 adet kızıl bileklik ele geçirildi.

PARA KURAN?-I KERİM’İN İÇİNDEN ÇIKTI

Şüphelilerden M.M. isimli kadının evinde yapılan aramada ise valiz içindeki Kur’an-ı Kerim’in arasından 275 dolar, 2 bin 400 Euro ve 20 bin 300 teklik mal bulundu. Gözaltına alınan şüphelilerden biri ise polis ekiplerince yatak odasındaki gardıropta yaptığı bilinmez bölmede saklanırken yakalandı. Aralarında esnaf, hoca ve memurlarında olduğu şüpheliler işlemlerinin peşi sıra Kütahya’ya getiriliyor.

Share: