Trakya’da 10 Son Teşrin törenlerle anıldı: Tarlaya yazılan “10 Kasım Atam İzindeyiz” yazısı böyle görüntülendi

Trakya’da 10 Kasım törenlerle anıldı: Tarlaya yazılan “10 Teşrinisani Atam İzindeyiz” yazısı böyle görüntülendi

TEKİRDAĞ – Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 84’üncü yılında umum yurtta olduğu kabilinden Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da da planlı törenlerle anıldı. Kırklareli’nde tarlaya yazılan Tarlaya traktör ile “10 Teşrinisani Atam İzindeyiz” yazısı alarga görüntülendi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 84’üncü yılı cihetiyle Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’birlikte anma törenleri düzenlendi. Trakya Bölgesi’ndeki illerde Atatürk heykelinin önünde planlı törenlerde anıtlara çelenk bırakılarak, utanmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 10 Son Teşrin Mustafa Atatürk’ü yâd etkinlikleri çerçevesinde, saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenlerin çalması ile trafik akışı dururken, merasim alanında ve çıkmaz aralarında kâin vatandaşlar tevakki etmek duruşunda bulundu. Siren seslerinin sona ermesiyle anıtın önündeki programlar sona erdi. Mustafa Kemal Atatürk’ü yâd programları daha bilahare mütenevvi etkinliklerle devam etti.

Traktörle tarlaya yazılan abece havadan görüntülendi

10 Kasım Atatürk’ü yâd günü nedeniyle, Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz kasabasında dinamik 46 yaşındaki ışık sanatçısı Burak Tunçkol, tarlaya Atatürk sevgisini yazdı. 23 dönümlük tarlaya saatler süren çalışma böylece traktör yardımı ile “10 Teşrinisani Atam İzindeyiz” yazdı. Hem rençperlik hem üstelik ışık sanatçısı olan Tunçkol yanı sıra getirdiği drone ile tarlaya yazdığı yazıyı görüntüledi.

Burak Tunçkol, ” Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün 84, ölüm yıldönümü zımnında tarlaya ’10 Son Teşrin Atam İzindeyiz’ yazdık. Çünkü Atatürk sevgisi tek şeye değişilmez, cephelerde savaşmış ve bize bu vatanı bırakmış benzeri büyüklük adamını anıyoruz. Tığ asude bu ülkede yaşıyorsak Atatürk’ün sayesindedir. Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ile anıyorum, hepsinin mekanları behişt olsun. Tarlaya bu yazıyı yazdık ama bu sevgimizi göstermeye yetmiyor. Bu yazımızı düzenlemek 2-3 saatimi aldı” diyerek konuştu.

Share: