Traktörü döverek TikTok videosu calip Mustafa Sarıgül’e firma yetkilisinden fenomen yanıt: Kırıcı kâm var

Manisa’dahi ziyaretler ve incelemelerde bulunan Türkiye Değişim Partisi Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül 16’ncı el kapılarını açan Manisa Teknotarım’22 Fuarını gezerek incelemelerde bulundu.

“ÇİFTÇİLERİMİZ TRAKTÖR ALAMIYOR”

Satışa çıkarılan traktörlerin birinin direksiyonuna geçerek açıklamalarda bulunan Sarıgül, “Manisa tarım fuarını gezdim. Hem sevindim hem üzüldüm. Sevindim, teknoloji haddinden fazla encam amma hangi efsus ki çiftçilerimiz sadece bakıyor ve alamıyor. Traktöre çiftçilerimize, çiftçilerimiz traktöre bakıyor alamıyorlar. Fiyatlı. İstiyorum kim seçme çiftçimiz bu traktöre ulaşsın ve traktörü ferah ferah alsın. Çiftçilerimize gurur desteği verirsek fiyatları daha birlikte aşağıya düşürürüz” dedi.

“TALEPLERE YETİŞEMİYORUZ”

Sarıgül’ün açıklaması konusunda traktörün yanına gelen ekincilik firmasının yetkilisi Osman Çimenoğlu, “Tığ şu an traktör satmaya yetiştiremiyoruz. Çiftçilerden ağırbaşlı irade var. Şu zaman çiftçilerimiz kabul etmek için traktör bulamıyor. Herkeste tıpkısı dilek var. Bilmiyorum İstanbul’dan Ankara’dan lacerem gözüküyor ama bura bir tarım şehri. Türkiye’nin yer balaban tarım şehirlerinden birisi. Geçen yıl bu fuarda 104 traktör sattık bu yıl firma destekleseydi bizi gine 100’ün üzerinde satardık. Şu zaman çiftçiye çok akıllıca ve güvenilmez aynı yüreklilik veriliyor. Meydan eleştirmek üzere olmasın sizi amma şu an traktör kabul etmek talip herkes traktör alabiliyor. 10 dönüm tarlası olan ÇKS kaydı olan herkese traktör veriliyor. Süt desteği üstelik veriliyor. Pandemiyle birlikte bütün tarımın sunu altın konu olduğunu anladı. Ihtişam yerine çiftçiye güvenilmez bindi veriliyor. Derlerse kim destek yok orada benzeri gravite vardır” dedi.

Share: