Toplumsal ev projesinde geçmiş kura çekimi Ardahan ve Şırnak’ta gerçekleştirildi! İşte sıradaki 10 mülk…

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ tarafından hayata geçirilen Cumhuriyet Altını tarihinin en iri sosyal hane hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi kapsamında, konutların ilk kuraları Ardahan ve Şırnak’ta çekildi.

ARDAHAN’DA 250 KONUT İÇİN AD ÇEKME ÇEKİLDİ

Ardahan’üstelik İnönü Mahallesi’ndeki Kazım Karabekir Spor Salonu’nda düzenlenen kura törenine, Ilbay Vekili Atmaca Demir, Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bahtiyar Topal ile konutlara başvuru işleyen aileler katıldı. 250 konutun kuraları çekildi. Noter huzurunda geçmiş kurayı çekici Vali Vekili Çıpa, konutların leziz olmasını diledi.

“ALLAH DEVLETİMİZDEN RAZI OLSUN”

Algın ismi çıkan doğruluk sahiplerinin adları yegâne yegâne okunup dijital ekrana yansıtıldı. Önemsiz ismi sâdır 15 Orak Ayı gazisi Utku İpek, önceki evine kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Togg’a de eş olmayı hayalet ettiğini tabir eden İpek, “Allah devletimizden razı olsun. Güzel tıpkı his. Sülale sahibi olduk. İnşallah Togg’a de sahip oluruz. Tanri herkese kader etsin.” ifadelerini kullandı.

ŞIRNAK’TA 1450 GÖZ SAHİPLERİNİ BULDU

İlk ad çekme Ardahan’ın yanı sıra 1450 konut için Şırnak’ta bile çekildi. Şırnak Spor Salonunda gerçekleştirilen kura töreninde konuşan TOKİ Finansman Kat Başkanı Ayhan Karaca, projenin ömre bedel olmasını diledi. İlk kurayı Şırnak’tan başlattıklarını ifade eden Esmer, “Cumhurbaşkanımızın 20 yıl önceki ortaya koyduğu iradeyle birlikte planlı kentleşme ve hane üretim seferberliği kapsamında 20 yılda 1 milyon 170 bin göz rakamına ulaşıldı. Dolgun Basamak İdaresi adına okullardan üniversitelere, spor salonlarından az ve pansiyonlara, hastanelerden esenlik ocaklarına, ticari aksiyon yerlerinden kütüphanelere, camilerden amme hizmet binalarına, stadyumlardan millet bahçelerine kadar 35 bin 335 eseri kazandırdık.” dedi.

“2 YIL İÇİNDE 250 BİN KONUTU TESLİM EDECEĞİZ”

Yağız, elan referans süreci bitmeme ederken 25 Ekim’de 17 ilde 6 bine andıran konutun temelini attıklarını anlatarak, bugün ise evvel kuraları Şırnak’tan başlattıklarını belirtti. “Meze verdiğimiz kadar 2 sene zarfında 250 bin konutumuzu doğrulama yazar, sizlerin hizmetine sunacağız” diyen Kişmiri, projelerin vatandaşların çalım gücü bilerek fiyatlandırıldığını bildirdi.

Yağız, Şişko Ev İdaresi adına Şırnak’ta 86 şantiyede 11 bin 247 konut, 1 ulus bahçesi ,17 cami, 7 kamu bakım binası, 28 beş, 1 yetiştirme yurdu 13 lise, 2 pansiyon, 1 sağlık ocağı, 1 büfe ve 62 ticaret merkezi yatırımları ile kente katkıda bulunduklarını sözlerine ekledi.

“FAKİR AİLELERE BİR ÖĞÜN DAHA SAHİP ÇIKTI”

Doğruluk sahiplerinden Zehra Agâh, adının ad çekme ile belirlendiğini belirterek, Reisicumhur Erdoğan’a teşekkürname ettiğini anlatım etti. Bilir, “Bu projeyi yaptı, yoksul ailelere tıpkı kez daha cemaat artık.” diyerek konuştu. Abdullah Son dahi zor olduğunu projeye başvurduğunu belirterek, isminin okunduğunu, bu sayede karı sahibi olacağını anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürname fail Son, “Tanri ondan razı olsun. İnşallah devamı sağlık, bütün aile sahibi peki.” dedi.

Ad Çekme törenine, Şehremaneti Başbuğ Vekili Ayten Algül, TSO Başkanı Osman Vürut, Çevre Kentçilik İklim Değişikliği İl Müdürü Ahmet Atmaca ve gelgel temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

AD ÇEKME ÇEKİMLERİNİN GERÇEKLEŞTİRİLECEĞİ İLLER

Ayrıca; 8 Kasım’dahi 1070 konut üzere Kars ve 903 hane üzere Siirt’te, 9 Kasım’bile 550 bölük için Iğdır ve 1850 bölük için Batman’birlikte, 10 Kasım’üstelik 1480 konut üzere Ağrı’dahi, 10-11 Kasım’da 2 bin 550 ev üzere Mardin’de, 11-12 Kasım’de 2 bin 800 konut amacıyla Van’birlikte, 13-14-15-16 Kasım’da 7 bin 100 ev üzere Şanlıurfa’de, 15 Kasım’dahi 804 basamak için Hakkari’de ve 16 Kasım’birlikte 1250 ev üzere Bitlis’te ad çekme çekimi yapılacak. Ad Çekme çekimi noterlik nezdinde yapılacak ve etken yayınlanacak.

Share: