Tokat haberi: Ankara’da sefer ödeme kavgasında öldürülmüş 2 kardeşin cenazesi Tokat’a gönderildi

ANKARA’de kat ödeme tartışmasında Süleyman K. (66) aracılığıyla tabanca ile vurularak öldürülmüş tekaüt polis güçleri Ahmet Sırakaya (56) ve hususi bire bir firmada müteharrik Hacı Sırakaya (48) kardeşlerin cenazesi, adli tababet kurumundaki otopsinin ardından ailelerine doğrulama edildi.

Olay, geçkin Mamak Abat Mahallesi Hamurcuk mevkinde meydana geldi. Akyurt ilçesinde oturan Ahmet ve Hacı Sırakaya kardeşler, Mamak’taki çeşmeden akarsu doldurmak amacıyla otomobille yola imdi. Yolda, Sırakaya kardeşler ile traktör sürücüsü Süleyman K. arasında kat ödeme tartışması artık. Süleyman K., ağız dalaşı sırasında traktörde bulunan tabancayı çıkarıp, Sırakaya kardeşlere ateş etti. Kurşunlardan biri de Süleyman K.’nin birlikte kâin torunu Teyfik K.’nın (17) bacağına huruç etti. İhbar üstüne fenomen adına çokça sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Afiyet ekibinin yaptığı incelemede, Ahmet ve Hacı Sırakaya’nın hayatını kaybettiği belirlendi. Teyfik K. ise hastaneye kaldırıldı. Süleyman K. olayın ardından gözaltına alındı.

‘YOL ITA TARTIŞMASINA GİRİYORLAR’

Ahmet ve Hacı Sırakaya kardeşlerin cenazeleri, adli tıp kurumundaki ölü açımı işlemlerinin ardından ailelerine konfirmasyon edildi. Sırakaya kardeşlerin çocukları ve kardeşleri gözyaşlarına boğulurken, akrabaları onları teskin etmeye çalıştı. İki kardeşin akrabası Beklenti Lütfü Boztepe, Ahmet ve Hacı Sırakaya’nın akarsu doldurmaya giderken olayın yaşandığını belirterek, “Yolda bir traktördekilerle kez ödeme tartışmasına giriyorlar. Henüz sonraları ayrıldıklarında ve tümce yoluna giderken katil zanlısı koca traktörün altındaki silahını gidip alıyor ve şiddetli ediyor. O ettiği üzücü sonrasında birlikte torununu vuruyor. Torununu bacağından vurduktan sonrada, 2 kardeşe çığlık ediyor. Ahmet güven emeklisiydi. Hacı ise özel bir şirkette çalışıyordu” dedi.

Sırakaya kardeşlerin cenazesi, toprağa oluşmak üzere Tokat’ın Reşadiye ilçesine götürüldü.

Share: