Teis Umumi Başkanı Saydan: “Hareket Bölgesindeki Kronik Hastalığı Olan Vatandaşların Raporları 1 Ocak’ta Bitmişse Bu Tabir Süreleri 30 Haziran’a Büyüklüğünde…

Tekmil Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Umumi Başkanı Nurten Saydan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından; “Sarsıntı bölgesindeki süreğen hastalığı olan vatandaşların raporları 1 Aile’ta bitmişse bu anlatım süreleri 30 Haziran’a kadar uzatıldı” açıklamasını yaptı.

Kamu Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, Kahramanmaraş merkezli olan ve 10 ili etkileyen depremlerin peşi sıra; Toplumsal Asayiş Kurumu’nun (SGK) 1 Ev 2023 tarihinde süreğen marazlı raporları biten depremzedelerin tabir sürelerinin 30 Haziran 2023 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.

Saydan, konuya ilişkin yaptığı kayıtlı açıklamada şunları kaydetti:

“SGK, afet bölgesinde etkili vatandaşların süreğen sayrı raporu süresi 1 Ev’ta bitmişse bu süreyi 30 Haziran’a büyüklüğünde uzattı.  Bu konuyla ilişkin MEDULA sisteminde lüzumlu düzenlemeler yapılıyor ve hastalar reçete almaya bitmeme edebilecekler.

Benzeri zamanda ikameti zelzele bölgesinde olmayıp dahi orada 3 ay mevcut ve eczanelerden merhem almış kronik hastalar dahi ilaçlarını tıpkısı sefere anlaşılan reçetesiz alabilecekler.

En kısa zamanda bile MEDULA sisteminde vacip düzenlemelerin yapılarak vatandaşın mağduriyetinin giderilmesini bekliyoruz. Bu aplikasyon ile vatandaşlarımız tek olmazsa hastalığını, ilacını elbette gerçekleştirme edeceğini düşünmeyecek.”

Share: