TBMM Yaşlıların Sorunlarını Araştırma Komisyonu, düz çalışmaları çerçevesinde Düşkünler Yurdu Başkanlığı’nı musahabe etti

DÜRÜST Tümen İstanbul Saylav Erol Kayaç ve beraberindeki 19 milletvekilinden oluşan TBMM Yaşlıların Sorunlarını Araştırı Komisyonu, Kocaeli ve Bursa’daki ziyaretlerin ardından zaman Şişli’deki Düşkünlerevi Başkanlığı’nda incelemelerde bulundu. Alt Kurul üyeleri, 65 yaş üstü sakinlerle ilgili yetkililerden vukuf alırken, yaşlılar yurdu sakinlerinin birlikte taleplerini dinledi.

Türkiye Iri Budun Meclisi (TBMM) Yaşlıların Sorunlarını Araştırı Komisyonu saha çalışmaları çerçevesinde türlü şehirlerde kâin huzurevlerini musahabe etti. Şişli’deki Düşkünlerevi Başkanlığı’nda gerçekleşen ziyarette, DÜRÜST Öğür İstanbul Mebus ve tıpkısı zamanda Komite Başkanı Erol Kaya ve beraberindeki 19 saylav, alım yetkililerinden konuya ait bilgiler aldı. 65 yaş üzeri yaşlıların sorunlarını aramak için kurulmuş olan yarkurul üyeleri ziyaret esnasında yaşlılar yurdu sakinlerinin taleplerini de dinledi.

Çeşitli umum işleri ile meşgul olan yaşlılar yurdu sakinlerini müzakere fail Alt Kurul Başkanı Erol Kaya, huzurevi sakinlerinden Arif Selçuk Seçkin’den (62) kuşkusuz çanta yaptığını dinledi. Taleplerini itaat etmek üzere orada olduklarını belirten Erol Kayaç’ya yaşlılar yurdu sakinlerinden Başkumandan Portakal (65) ise, “Bizim şu dakika gelişigüzel isteğimiz ya da şikayetimiz namevcut, Tanrı razı olsun” dedi.

Huzurevi sakinlerinden emekli doktor 91 yaşındaki Cevat İlhami Kaya, Komisyon Başkanı Erol Kaya ile sohbetinde, “Bizim tek şikayetimiz namevcut. Cenabıhak razı olsun. Yaptığınız namuslu aynı molekül. Bir Vakitler siyasetin içindeydim, mebus arkadaşlarım oldu” diye belirtti.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada 31 Çatlak tarihine büyüklüğünde raporun hazırlanıp meclise konfirmasyon edileceğini belirten Erol Kaya, ” Konfedere Milletler’in car ettiği amacıyla, nüfusunun yüzde 10’u 65 gözyaşı üstüyse artık buğulanmış bir sosyete diye tanımlanıyor, Türkiye birlikte buğulanmış aynı sosyete. Bu eke aynı öz, acep 65 yaş üstü üzere neler yapılıyor, neler yapılması gerekiyor gündemimizde olan bir husus. Hem hizmetler açısından, hem mevzuat, hem dahi soylu erki gerekçeler açısından bunları görmemiz lazım. Bire Bir zamanda 45-65 bandında de tahminî 20 milyona yakın 19 milyonu aşan bire bir nüfusumuz var. Yani dolayısıyla 45’ten 65’e yürürken bile insanları dimdik taşıyabilirsek yükümüzü daha hafifletmiş oluruz. Türkiye’üstelik tahminî 434 kurumumuz var ve 25 bine yakın adam buralarda yaşıyor. Temennimiz bittabi kim bu kurumların henüz yaşayan olması amma temel hedefimiz hayatlarını buraya gelmeden bile özlük evlerinde sürdürebilmeleridir. Raporu da yazmaya başladığımızın altını çizeyim. 31 Fasıla tarihine büyüklüğünde de raporumuzu TBMM Başkanımıza sunacağız” ifadelerini kullandı.

Ziyarette, alt kurul üyesi milletvekilleri Çetin Subaşı, Ön Gün Çelik, Semiha Dikici, Cemal Bekle, Ahmet Vehbi Bakıroğlu, Cihangir İslam ve İmam Hüseyin Sürgün da düzlük aldı. – İSTANBUL

Share: