Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 yer online adına çıplak artırmayla satışa çıkarılacak

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı marifetiyle 40 ilde 499 yer online namına ve artırma ile satışa sunulacak. Vekâlet, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem birlikte kendi konutunu nesir etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 başlarken, almanak yüzde 9 fark, 24 kamer vade, KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olunacak. Çıplak artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’de yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzdelik 25 peşinat ve 24 kamer mehil imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması dahi yatırımcıya basitçe sağlıyor. Envestisman için sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Kültürlü, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Çeltek, Van ve Zonguldak illerinde yer alıyor. Öte yandan İstanbul’de satışa çıkacak bazı arsalar drone ile alarga görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilişik değerlendirmelerde mevcut tıpkı emlak danışmanı, “Güzel tıpkı punt vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Uzun zamandır ülkemizde basamak arzında şaibe ve ülkü vardı. Vatandaşlar de kişi arsalarında yapım yapma fırsatı bulacak. Özellikle yüzdelik 25 peşinatla yıllık yüzde 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı bulunmayan. KDV’den affedilmiş kesinlikle avantajlı gözüküyor. Bilcümle yatırımcılar bunu izlem edecektir. Alelhusus evi olmayan, familya yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Mecmu 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’bile 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Herhangi Bir şehrin rayicine bakarak rakamlar değişiyor. Hele almanak çoğalma yüzde 9 bu haddinden fazla kocaman enflasyonun yüzdelik 80’lerde olduğu ayrımsız zamanda yıllık yüzdelik 9 artışla yer almak ve 24 kamer taksitle kabul etmek KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna haddinden fazla fazla bağ olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda macerasız ayrımsız eş yapma yahut ocak ahiz şansı. Bizde yatırımcılar olarak değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: