Su faturalarında bakir dönem!

İBB’den yapılan açıklamada, İSKİ’nin tayyareci bölgelerde başlayacak uygulamasıyla hazirandan itibaren sayaç verilerine kablosuz haberleşme yöntemiyle ulaşılacağı belirtildi.

Fiziki sayaç okumalarda yaşanan sorunların ortadan kalkacağı kaydedilen açıklamada, akarsu aboneleri üzere başlayacak uygulamanın testlerin arkası sıra gaz sayaçlarında dahi uygulanmaya başlanacağı aktarıldı.

“TASARRUF VE VERİMLİLİK SAĞLAYACAK”

Uçman toprak olarak belirlenen Esenler 15 Temmuz Mahallesi’ndeki TOKİ Konutları ile Beykoz Riva Mahallesi’nde Düşler Vadisi Riva Basamak Projesi’ndeki faturaların daha çok uzaktan okunacağına meni edilen açıklamada, “Esenler’birlikte 2 bin 124, Beykoz’dahi 1500 konutta haziran ayından itibaren projeye başlanacak. Sistemin devreye girmesiyle alay malay İBB personel ve maliyet açısından heybetli artirim ve mutluluk sağlayacak” ifadeleri kullanıldı.

“ŞU AN IMTIHAN AŞAMASINDAYIZ”

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu, teknolojiyi hizmetlerine adaptasyon ilkesiyle akil sayaç altyapısını hayata geçirdiklerini belirtti.

Mermutlu, 2022’bile hep 20 bin düşüncesiz sayaca geçişi tamamlamayı planladıklarını kaydederek, şöyle devam etti:

“Fikirli sayaç projesiyle her kamer abonenin konutuna giderek gerçekleştirdiğimiz okuma işlemlerini uzaktan yapabileceğiz. Yine açılış-kapama üzere işlemleri birlikte uzaktan gerçekleştirebileceğiz. Antrparantez İstanbullulara istihlak değerleri ile ilgilendiren de müdrike vukuf sunabileceğiz. Hep bunları gerçekleştirirken hem zamandan hem üstelik maliyetlerden dokunaklı tıpkısı tasarruf da sağlayacağız. Şu an test aşamasındayız. Verimli olması halinde İstanbul geneline yayılmasını hedefliyoruz.”

Mavera yandan İBB iştiraki İSTTELKOM’un telekomünikasyon altyapısını üstlendiği projede, Etraflı Menzilli Degaje Alan Ağı (LoRaWAN) teknolojisi kullanılıyor.

Kayseri’dahi akarsu faturalarında KDV yüzdelik 1’e düşürüldü

 

Faaliyet şirketleri denetlenecek, fatura halka kesilecek

 

Yunan hükümetinden hanelere hayatiyet faturası desteği

 

Share: