Sosyal medyada ruzname olan, “Atla midibüse binme” olayının Türkiye’de yaşanmadığı ortaya artık

Ara Sıra içtimai medya hesaplarından ” Kars’ta ayrımsız kişinin atıyla gelişigüzel otobüse bindiği anlar” notuyla paylaşılan fon haddinden fazla sayıda etkileşim gördü. Henüz sonradan kâh hesaplardan görüntünün özgün halinin paylaşılmasıyla, olayın ensiz dışında yaşandığı tespit edildi.

TÜRKİYE’DE ÇEKİLMEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Kars Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Okay Ulakçı, gazetecilere, paylaşılan videonun Türkiye’üstelik çekilmediğini söyledi. Kusurlu bilgilerle paylaşılan videonun, olgun sitelerinde araştırılmadan, gerçeklik gösterilmeden yayınlanmasına üzüldüklerini rapor fail Ulakçı, şöyle konuştu:

“Kesinlikle Kars ile memleketimizle alakası olamayan tıpkı yerlerde fariğ, üstüne ‘Kars’ yazısı yazılmış ve toplumsal medyaya atılmıştır. Araştırdık, Kars’la alakası olmayan ayrımsız adisyon. Videonun devamını de bulduk, ecnebi ülkede çekilen bire bir görüntüdür. Basının bu konuda az buçuk elan dikkatli olması lazım. Marifet sitelerimizin bu haberleri yaparken az buçuk daha araştırıp medyaya atmaları henüz dimdik evet.

“KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Tabii ki bu hakeza kalmayacak, bu konuda Sayın Valimizin dahi bilgisi olmuştur. Biz de banko bu konunun takipçisi olacağız, bunu mutlaka açığa çıkaracağız” Ulakçı, kentin bu tuhaf konularla gündeme gelmesini istemediklerini sözlerine ekledi.

Share: