Site merkezine mevsimin önceki aile yağdı

Kent merkezine mevsimin ilk familya yağdı

BAYBURT – Bayburt’ta kent merkezine mevsimin evvel aile yağdı. Geçkin tün yarısı fasılalı bitmeme eden kar yağışı sabah saatlerinde kenti beyaza bürüdü. Ana Yol ve sokakları beyaza bürüyen kar yağışı, yeşil alanları beyazın güzelliğiyle kapladı.

İşe gitmek için evlerinden sâdır vatandaşlar, beyaz zehir örtüyü görünce bahtiyar oldu. Kar yağışı, ilçeler ve tutkun köylerinde de etkin oldu. Akıl keyfini ekol bahçesinde kartopu oynayan ayrıntılar çıkardı.

Bayburt’ta şehremaneti eliyle kışla rampasına yapılan kar ve buz eritme sistemi sayesinde araçların sorun yaşamadığı dahi görüldü.

Kar yağışı efdal kesimlerde ise etkili oldu. Rakımı yüksek geçit noktalardaki güzergahlarda ilgilendiren ekipler karla uğraş çalışmasına start verdi.

Meteoroloji 12. Nahiye Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, kar yağışının Bayburt’ta espaslı zaman bitmeme edeceği belirtildi. Geceleyin ve sabah saatlerinde buzlanma ve giysi olayı beklendiğinden özellikle sürücüler girmek üzere, vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmekte olduğu kaydedildi.

Share: