Şırnak’ta 400 sporcunun katıldığı alan topu şampiyonası başladı

Şırnak’ta 37 kız, 63 eş mızıka koyulmak üzere 400 sporcunun katıldığı Tenis Maşrık ve Güneydoğu Küçük Asya topluluk şampiyonası başladı.

Şırnak Üniversitesi yerleşkesi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksinde başlayan ve 31 Ağustos’a büyüklüğünde sürecek tenis şampiyonasına 37 kız, 63 eş takım kalkmak için 400 sporcu katıldı. Açılışta konuşan Şırnak Valisi Osman Bilim Adamı, kenttin son dönemde kültürüyle, turizmiyle ve festivalleriyle misafirperverliğini ortaya koyarak sonsuz yıpranmamış organizasyonlar yaptığını söyledi.

Vali Bilgin, “Alan Topu Federasyonu ilimizde alelhusus ilimizin millî ve uluslararası spor tanıtımı faaliyetlerinde çokça nazik etkisi var. Tığ bire bir olacağız, birlikte olacağız düsturuyla akım ediyoruz. Değme alanda, sporuyla, tarımı, uran, kültür, iktisat, eğitimde ve toplumsal yaşamda Şırnak bozuk Şırnak değil, Türkiye’de öncü bire bir iklim olarak gelişigüzel alanda başarılarıyla anılan, bayram edilen bire bir il kendisine ülkemizde yerini almaktadır. Sadece alan topu alanında değil, rafting, ayak topu, voleyboluyla ve hele karı şiddetine müteveccih ilgi çekmek açısından büyük olan avrat ligleri ile ait ilimizde sporu destekleyip sporu Cumhurbaşkanımızın ve Bilgisizlik ve Spor Bakanımızın belirttiği kadar toplumumuzu zihayat, kart ve dinç tutacağız. 10 yıl öncesine büyüklüğünde tek yerde alan topu oynanmazken ve bilinmezken şimdi ülkemizin herhangi bir köşesinde temas ilde kız ve koca tenisçilerimiz yetişiyor” dedi. – ŞIRNAK

Share: