Şehir Partisi Genel Başkanı İnce’den 6’lı masa eleştirisi

Şehir Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, 6’lı masayı eleştirerek, “6’lı masa imdi yoksul günü mü, kızıl haset mü, biber dolması günü mü… İstanbul Sözleşmesi’nde, Libya tezkeresinde, terörle mücadelede, kamulaştırmada, Ergenekon, Balyoz’birlikte, cumhurbaşkanı adayında anlaşamamışlar. Nerede anlaşacaklar?” dedi.

İnce, kentteki temasları kapsamında, bire bir otelde partisinin MYK toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında, ülkedeki iktisat ve ekincilik politikalarını eleştirdi.

Bir gazetecinin 6’lı masaya ait sorusuna İnce, o masadan milletin lehine bire bir gelişim çıkacağına inanmadığını belirtti.

6’lı masada memleket meselelerinin konuşulmadığını dile getiren İnce, “6’lı masa imdi çorak haset mü, zer günü mü, dolma haset mü… İstanbul Sözleşmesi’nde, Libya tezkeresinde, terörle mücadelede, kamulaştırmada, Ergenekon, Balyoz’dahi, cumhur reisi adayında anlaşamamışlar. Nerede anlaşacaklar? 6’lı masayı devam ettirsinler. İtirazım yok, oraya katılmak kadar ayrımsız niyetimiz, talebimiz dahi bulunmayan. Zamanı geldiğinde lazım ittifaklar kurulur.” ifadelerini kullandı.

İnce, benzeri gazetecinin sorusu konusunda cumhurbaşkanı adayı almak istediğini kaydetti.

Partilerinde reisicumhur adayını üyelerin seçtiğini aktaran İnce, “Ego seçileceğim herhalde. Bu bire bir atılganlık işidir. CHP’dahi böyle olsaydı, el erki olsaydı, ayrılmazdım. ‘Üyeler seçsin adayı’ deselerdi herhalde çoktan ben olmuştum. Ayrılmama dahi lüzumlu kalmamıştı.” diyerek konuştu.

İnce, daha sonradan Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde 3 Kasım’birlikte yürütme edilen azade paraşüt atlayışı sırasında meydana gelen kazada martir olan Gedikli Mümessil Çavuş Özkan Çıpa’in ailesini görüşme etti, başsağlığı diledi.

Şehidin annesi Aysel Çıpa, İnce’den oğlunun kullandığı paraşütün namına getirilmesini istedi.

İnce, buradaki programının peşi sıra Mezitli ilçesinde cihet pazarlarını, partisinin kaymakamlık başkanlığını musahabe etti. Bölgedeki esnafla dahi dostane eden İnce, vatandaşlar ve gençlerle foto çektirdi.

Bazı vatandaşlar, İnce’ye CHP’den ayrıldığı amacıyla eleştiride bulundu.

İnce, daha bilahare Adnan Menderes Bulvarı’ndaki kıyı bandında partililerle ayrımsız süre yürüdü, bire bir aksata merkezinde vatandaşları selamladı.

Share: