“Savsaklamak sersem toplumların gıdasıdır” diyen Kolivar’a memleketinden tepki

Katıldığı bir monitör programında “Ekmek aptal toplumların esas besin maddesidir” diyen Cihan Kolivar’a memleketi Rize’deki fırıncılardan aksülamel geldi.

Katıldığı tıpkısı monitör programında “Atlatmak ahmak toplumların asıl azık maddesidir. Bizim topluluk aldatmak ile doyduğu amacıyla başında 20 senedir böyle yöneticiler duruyor” diyen Savuşturmak Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar’a Rize’deki atlatmak üreticilerinden ve vatandaşlardan tepki geldi. Rize’de fırıncılık fail Tarkan Karakaş, “‘Ekmek sersem toplumların gıdasıdır’ diyen kişiye ziyadesiyle o kelimeleri reddetme ediyoruz. Bütün fırıncılar hesabına namına reddetme ediyoruz” dedi.

Rize’de fırıncılık eden Sabri Aydoğdu da Kolivar’a aksülamel göstererek, “Fırıncılık peygamberimizin başlattığı aynı çığır ve insanların evine getirdiği velinimettir. Bu ekmeğimizle kimse oynayamaz. Savsaklamak aptalların değil, insanlarımızın karnını doyuran tıpkısı nimettir. ‘Atlatmak ahmak toplumların gıdasıdır’ diyen kişinin kendisi aynı numaralı aptaldır. Sersem olmasaydı o sözleri söylemezdi. Savsaklamak soframızın olmazsa olmazlarından biridir” şeklinde konuştu. – RİZE

Share: