Satranç turnuvası sona erdi

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Satranç İl Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen turnuvası sona erdi.

Küçükler ve yıldızlar satranç memleket birinciliği yarışmaları 155 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi. Yenimahalle Spor Salonunda planlı yarış böylece dereceye girenlere ödülleri verildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Batur, Spor Hizmetleri Müdürü Zeynal Abidin Deneri, Satranç İl Temsilcisi Harun Fırat ve öğrenci velileri vasıtasıyla madalyalar taktim edildi.

Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Fikret Bahadır; “Satranç zor ve ağır ezgi bir kanı sporu olmasının beraberinde akıl cimnastiğidir. Füru şahsi gelişimdeki etkisi büyüktür. Gençleri bu spora teşvik gayretlerinin her biri altın değerindedir.

Adıyaman’da 4 dönüş süren, gençlerin ve alelhusus çocukların nazik ilgi gösterdiği satranç yarışmalarına 155 sporcumuz katıldı. İl müdürlüğü namına gençlerin satranç sporuna ilgisini tezyit etmek hız ediyoruz. Değişik sporlara bakarak henüz ayrımlı olan satranç üzere aceleci düşünüp makul hamleler boşaltmak gerekiyor. Bu spor tıpkı zamanda gençlerimize us cimnastiği yerine katkı sağlamakta. Ego turnuvaya katılan öğrencilerimize teşekkür ediyor, dereceye giren öğrencilerimizi birlikte kutluyorum” dedi. – ADIYAMAN

Share: