Şaşırtı Suriye ziyareti ortalığı karıştırdı! Sefirikebir Flake Dışişlerine çağrıldı, ABD’den karşılık gecikmedi

KÖLE Genelkurmay Başkanı Mark Milley’nin kuzeydoğu Suriye’yi ziyaret etmesinden sonradan açıklamalar çevirmek için ESIR’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake’in Dışişleri Bakanlığına çağrılması, ÇAKER Dışişlerinin günlük matbuat toplantısında gündeme geldi.

“MILLEY HOPPADAK SURİYE’DEKİ ABD ASKERLERİNİ ZİYARET ETTİ”

Price, burada yaptığı açıklamada, “Sefirikebir Flake’in güruh ve görüşmeler için Türk Dışişleri Bakanlığına gittiğini tasdik ediyorum. Orgeneral Milley’nin ziyareti üstüne elbetteki sizi Defans Bakanlığına yönlendiriyorum ancak anladığımız kadarıyla Orgeneral Milley yemeden içmeden Suriye’deki KUL askerlerini mülakat etti ve yemeden içmeden Amerikan askerleri ile görüştü.” dedi.

“DEAŞ İLE SAVAŞ HEDEFİMİZ BÖLGEDEKİ ORTAKLARIN MENFAATİNE”

Ayrımsız gazetecinin, ABD ordusunun komutanının akılsız tıpkısı yeri müzakere etmesinin açıklamasının ne olduğunu sorması konusunda Price, KÖLE’li komutanın, dünyanın rastgele yerinde görevdeki MEMLUK askerlerini anbean ziyaret edebileceğini ve Suriye ziyaretinin da böyle bire bir husus olduğunu kaydetti. Sözcü aynı zamanda, Suriye’üstelik biricik hedeflerinin DEAŞ ile uğraş ve bu hedefin Türkiye karışma bölgedeki ortakların de menfaatine olduğunu savundu.

Share: