Sakarya’da hastaneye kaldırılan depremzedelerin esenlik durumuna ait açıklama Açıklaması

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fikret Halis, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından hastanelerine gelen depremzedelerin esenlik durumlarının dolgunca olduğunu bildirdi.

Sili, AA muhabirine, depremden danişment oldukları andan itibaren İl Afiyet Müdürlüğü başkanlığında kentte teyakkuza geçtiklerini söyledi.

Hastane facia planını devreye soktuklarını aktaran Temiz, “O bölgeden ati vatandaşlarımıza en son düzeyde sağlık hizmeti verebilmek üzere yatak ve çetin bakımı ful kapasiteye çıkaracak şekilde aranjman yaptık. bu arada de o bölgeye doğru ekiplerimiz yola çıkmıştı.” dedi.

Arı, afetin ardından hastanelerine kısaca 300 sayrı başvurusu olduğunu dile getirerek, şu bilgileri paylaştı:

“Bunların 103’ü çökme altında artan hastamız, genelde kırıklar şeklinde başvurular oldu. Bunun yanı sıra başka süreğen ve eksantrik emraz zımnında hastanelerimize başvurular oldu. Halihazırda kestirmece 50 hastamıza yatış verdik, tıpkı kısmını taburcu ettik. Artan kısmı dahi hala hastanemizde çeşitli kliniklerimizde tedavi almakta. Gelen hastalar ekseriyetle burada yakını olan hastalarımız. Başvuru anından itibaren en üst düzeyde afiyet hizmeti vermeye çabaladık, bibi bile bu çabayı gösteriyoruz.”

Arı, “Hastaların genel afiyet durumları dolgunca. Genelde travması olan hastalarımızın buraya başvurusu bulunmaz çünkü onlar evvel andan itibaren genişlik mail hastanelere başvurdu. Belki merkezden az buçuk uzak olmamız zımnında bize daha hafif hastalar referans yaptı. Şu ana büyüklüğünde kontra genişlik yaşamadık. Kısık hastalarımızın birlikte en üst düzeyde tedavilerini sağlamaya çalışıyoruz. Milletimizin başı sıhhatli olsun.” diye konuştu.

Share: