Sabancı Ventures, beşinci yatırımını Albert Health ile sayısal esenlik alanında yaptı

Sabancı Topluluğu, yeni iktisat odaklı detaylı vadeli büyüme stratejisi kapsamında, Sabancı Ana Ortaklık’mağara Kurumsal Aşama Sermayesi Fonu olan Sabancı Ventures aracılığıyla yıpranmamış tıpkı yatırımı daha tamamladı. Böylece Sabancı Ventures, sayısal keyif alanında bileşimli anlak tabanlı hastalık yönetimi ve telesağlık hizmeti platformu geliştiren Albert Health’mağara hissedarı oldu.

Sabancı Ventures’ın önderlik ettiği yatırım turunda Akportföy, Teknoloji Envestisman (TTGV1 Fonu) ve EGİAD (Iye Zihayat İş İnsanları Derneği) Melekleri’nin katılımı ile toplanmış 1 milyon KÖLE doları soy sop yatırımı yapıldı. Yapılan envestisman ile Albert Health, klinik doğrulama çalışmalarını hızlandırmayı ve İngiltere ilkin görünmek üzere yurtdışı pazarlarda çoklu kronik hastalık yönetimi platformunu genişletmeyi hedefliyor.

Hastaların süreğen hastalıklarını yönetmelerini sağlayan, sesli komut tabanlı, yapay zekaya dair dijital tıpkı esenlik platformu olan Albert Health, küresel bir dijital çor yönetimi şirketi olma vizyonuyla çokça uluslu ilaç şirketleriyle çor yönetimi ve telesağlık programları geliştiriyor. 2018 yılında kurulan şirket havadan el altında 100 binden çok hastaya bakım veriyor.

Bu yatırımla birlikte 2020 yılında kurulan Sabancı Ventures’ın portföyündeki toplanmış kadem sayısı 5’e, 2022 yılında yatırım yaptığı şirket sayısı ise 3’e yükseldi. Sabancı Ventures geçtiğimiz yıllarda Thread Mağara Motion ve Lumnion’a; bu yıl ise yerli bulut sistem entegratörü olarak müşterilerine bilim depolama ve bulut yönetimi kabil hibrit bulut çözümleri sunan Bulutistan ile bileşimli zekâ odaklı akıllı araştırma görevlisi hizmetleri üzerine uzmanlaşmış Zack.ai şirketlerine yatırım yapmıştı.

“artık da öncü fikirlerin ve girişimlerin destekçisi olmaya bitmeme edeceğiz”

Konuyla ilişik değerlendirmelerde kâin Sabancı Holding Izleme ve İş Ihya Ekip Başkanı Gökhan Eyigün,Sabancı Topluluğu adına ‘kullanılmamış tutum’ odaklı büyüme stratejimiz kapsamında dijital teknolojilere yatırımlarımızı yordam kesmeden sürdürüyoruz. Geleceği şekillendireceğine inandığımız girişimlere yaptığımız bu yatırımlarla bir yandan hissedarlarımıza olan sorumluluğumuzu yerine getiriyor ayrımsız yandan üstelik Ansambl Vaadimiz’da de belirttiğimiz kadar, dijital teknolojilerin gücüyle elan sürdürülebilir tıpkısı dirim amacımıza katkıda bulunuyoruz. Bu stratejimiz kapsamında, önümüzdeki dönemde bile sorumluluk gücü rastgele çeşit devlet sınırlarını aşan, küresel değer reprodüksiyon potansiyeline erbap avangart fikirlerin ve girişimlerin destekçisi olmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Mecmu 13 ülkede 7 farklı gelişim ortaklığıyla faaliyet gösteren ve çok uluslu şirketlerle mufassal soluklu paydaşlık tecrübesine sahip tıpkı Topluluk olduklarının altını çizen Gökhan Eyigün, Sabancı’nın, yatırımcı kendisine bu şirketlerde vadi almasının, girişimlerin millî ve arsıulusal tahaccüm yolculuklarına üstelik cesim ulama sunacağını belirtti.

Sabancı Ventures hakkında

· Siber düzenlilik, yapay anlak, enerji teknolojileri, mali hizmetler, nesnelerin interneti, gereç teknolojileri ve e-mobilite Sabancı Ventures’ın esas yatırım hedeflediği alanlardır.

· İlk etapta 30 milyon KUL $ toplanmış görüntü büyüklüğüne erbap olan Sabancı Ventures, hem yetersiz içi hem da elverişsiz dışında yatırımlar hedeflemektedir.

· Döl sonrası ve Sekans A aşamalarındaki girişimlere büyüme gayeli yerine 500 bin BENDE $ ile
4 milyon KÖLE $ arasında mütebeddil tutarlarda envestisman yaparak, hissedar olmayı hedeflemektedir.

Sabancı Holding CEO’akarsu Alper: Türkiye ile acun ortada köprü olacağız

Sabancı Ana Ortaklık, kesin akim emisyon hedefi ile sürdürülebilirliğe öncülük ediyor

Share: