RTEÜ Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi Müstacel servisi arızi durumunda hizmete başladı

RTEÜ Terbiye ve Araştırma Hastanesi Evgin servisi eğreti yerinde hizmete başladı

RİZE – Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yapılacak bakir müstacel servis tamamlanıncaya kadar evgin servis hizmetinin verileceği seksiyon arızi yerinde hizmete başladı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Terbiye ve Araştırı Hastanesi acil servis bölümü ile ivedi servisin yanındaki kafeterya inkıraz çalışmaları başladı. Batma çalışmaları başlaması konusunda yeni ivedi servis yapılana kadar müstacel servis hizmeti Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı yoluyla yenilenen binada hizmet vermeye başladı. Eskimemiş yapılacak projenin bitmesiyle üstelik kayırıcı katının yoğun hizmet ünitesi yerine kullanılacağı 2 bükülmüş çağcıl benzeri evgin servis olacak.

“İnşallah bakir projemiz 6 kamer içerisinde bitmiş olacak”

Laf ile ait açıklamada mevcut Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmayan, “Öncelikle müstacel servisimizin fiziki şartlarını doğrultmak istedik. Hem üstelik kapasitesini arttırmak istiyorduk. Kapasite artışında çabucak ivedili servis hizmetleri değil, eskimemiş tıpkısı bina yaparsak akak kapasitemizi arttırabileceğimizi civar gördük. Bunu muktedir olmak için kâin acilimizi yıkmamız gerekiyordu. Bunun içre arızi evgin hizmeti verebileceğimiz tıpkı alana ihtiyacımız vardı. Bu alanı birlikte hastanemizin bulunan binasında oluşturduk. Ego şunu istiyorum. Her ne büyüklüğünde geçici müstacel servisimiz tamam anlamında çalışıyor olsa dahi eksiklikleri benzer. Vatandaşlarımız polikliniklerde verilecek hizmeti işinden âlem erteleyip acil servisi abes meşgul etmeler olabiliyor. Bunlardan hele kaçınmalarını başvuru ediyorum. İnşallah yeni projemiz 6 kamer içerisinde bitmiş olacak. Çokça nazik dolgunca benzeri ortama kavuşmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

“Her öz para değil, duada kabul etmek gerekir”

Üniversite’nin vakfının yapmış olduğu genişlik iyi projelerden biri olduğunu tabir fail Yusuf Yılmaz, “Bence Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı’nın çok kızıl katkıları olmuştur amma genişlik mehabetli katkısının müstacel servisine yapmış olduğu destek olduğuna inanıyorum. Çokça ağır sıklet maddesel benzeri envestisman yapıldı. İnşallah projemiz bitince vatandaşımızın duasını kabul etmek vakfımız içinde çokça cesim. Her öz dünyalık değil, duada almak gerekir. Varlık için bu tıpkısı maddi kayıp değil zaten görevleri bu yönde. Bu minval hizmetleri yaygınlaştırmak. Koşullar zorsa, değişik ayrımsız ruhsal gerilim ortamı yetişiyor. Bu misil birbirimizi dolgunca intikal ve bildirişim yönünde çatışma ortamları oluşuyor” şeklinde konuştu.

“Bakir acil de pir oldu”

Ivedi serviste tedavi görmekte olan Cevdet Eskimez kullanılmamış acil servisin sunturlu olduğunu belirterek, “Ego cerrahi bölümde yatıyorum. Bakir evgin dahi sunturlu oldu. sakır sakır çalışmaları devam ediyor. Ben yaklaşık 27 gündür hastanedeyim. Bakir bölüme geçtiğimde çok iyicene olduğunu gördüm” dedi.

Share: