RİZE’DE İNŞAAT HALİNDEKİ UĞRUN BUNGALOVLAR YIKILDI

RİZE’nin Fındıklı ilçesinde, geriden geriye adına yapılmaya başlandığı tayin edilen 11 bungalovun inşaatı, evvel mühürlendi peşi sıra iş makinesiyle yıkıldı.

Rize’de valilikçe çaktırmadan yapılaşma ile savaşım bitmeme ederken, Fındıklı ilçesinde geriden geriye yapılar tayin edildi. Habersizce namına yapıldığı belirlenen 11 bungalovun inşaatı, 14 Haziran’da yapı tatil tutanağı ile mühürlendi. Hukuki ve bürokratik süreçlerinin tamamlanmasının ardından inşaat halindeki bungalovlar, hareket makinesiyle yıkıldı.

Rize Valiliği aracılığıyla yapılan kayıtlı açıklamada, ‘İl genelinde sürdürülen denetimlerde mevzuata aykırılığı görülen bina ve eklentiler tutanakla tespit edilip, uyarma ve mühürlenmesi yapıldıktan sonra gerekli türel ve yönetimsel süreçler tamamlandığında yıkımları gerçekleştirilmektedir. İlgili kurumlar, İl Umumi Meclisi ve Uray Meclisleri, muhtarlıklar ve sivil toplum örgütleri mevzuata mugayir yapılaşma ile ilgili bütün birlikte savaş üstüne hemfikirdir. Vatandaşlarımız eliyle habersizce adına nitelendirilen tamam mevzuata marjinal yapılar hakkında ait mazbata tutularak lazım sürecin başlatıldığını ve sair işler tamamlandığında bu yapıların yıkılacağının bilmesini ve bu noktada vatandaşlarımızı kendilerini maddi ve manevi her cins kayıptın yüklenmek amacıyla bu yollara tevessül etmemelerini temenni ederiz’ denildi.

Share: