QUA Granite, Türkiye’nin genişlik balaban maharet granit üreticisi oldu

QUA Granite, 2 yeni istihsal hattını Aydın Söke’de gerçekleştirilen merasim ile açtı.

QUA Granite açıklamasına bakarak, üstün desen ve damga teknolojisiyle doğanın kül canlılığını mekanlara taşıyan QUA Granite, kullanılmamış istihsal hatları ile kararlı ve acul tıpkısı şekilde büyümeye devam ediyor.

Yeni iki hattını 23 Aralık’ta Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla Kültürlü Söke’deki fabrikasında devreye düzlük QUA Granite, üretim hattı sayısını 6’ya çıkardı. Açıklamaya göre, 41 milyon metrekareye yükselen üretim kapasitesi ile QUA Granite, Türkiye’nin sunu nazik teknik granit üreticisi oldu.

Açıklamada, QUA Granite’in üretim hattı açım törenindeki konuşmasına kayran verilen QUA Granite As Direktörü Yasin Erdoğan, “Kapasite artışına yönelik yatırımlarımız doğrultusunda 2022 yılını 2 yeni üretim hattımızı devreye alarak bitiriyoruz. 41 milyon metrekare istihsal kapasitesine sahip Türkiye’nin genişlik şişman granit üretim tesisi unvanını üstelik zaman elde etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Aydın Söke’deki fabrikamızda imza attığımız bu başarıyla Türkiye seramik sektöründe izlem fail değil izlem edilen oyuncu olduk. Bu başarıda emeği sabık kamu faaliyet arkadaşlarıma teşekkürname ederim. Çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza yordam kesmeden bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

QUA Granite namına sadece üretime değil, dizayn ve tasarıma de yatırım yaptıklarını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Seçme segmente ve zevke hitap fail, seçme sene yenilenen tasarımlarımızla farkımızı ortaya koyuyoruz. Bire Bir zamanda fabrikamızda dünyanın bildirme uzun parlatma hattı bulunuyor. Bu sayede ürünlerimize ekstra parlaklık, derinlik ve tabiilik verebiliyoruz. Tekrar 60×120 ölçülerinde granit üreten Türkiye’nin arz iri fabrikasıyız. Muvaffakiyet ve geleceğe inancımızı üretimdeki gücümüz ve gelişim ortaklarımızdan alıyoruz.”

Açıklamaya göre, QUA Granite, Türkiye’de 7 bölgeye yayılan toplam 66 bayisiyle hizmet verirken 5 kıtada, başta MEMLUK ve KEZ ülkeleri tevessül etmek için 70’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Share: