Paşabahçe’de Mest fail bağ bozumu manzarası

Paşabahçe’üstelik Sarhoş eden bağ bozumu manzarası

Sivas’ta kalite cümbüşünün yaşandığı Paşabahçe mesire alanı Sonbaharın gelişiyle sessizliğe büründü

SİVAS – Sivas’ta yapılış cümbüşünün yaşandığı Paşabahçe mesire alanı Sonbaharın gelişiyle sessizliğe büründü.

Sivas merkeze tahminî 6 kilometre uzaklıkta bulunan Paşabahçe mesire alanı adeta görsel ziyafet sunuyor. Yaz aylarında Sivaslılar eliyle çetin ilişki gören mesire alanı sonbaharın gelişiyle gelişigüzel cıvıltısının yerini sessizliğe bıraktı. Şimdilerde sonbaharın bilcümle renklerinin barındığı ve ağaçların yapraklarının kuruyup savrulduğu mesire alana mevrut vatandaşlar manzaranın tadını çıkarıyor.

“Her mevsim ayrımlı bir güzel”

Paşabahçe mesire alanına müracaat etmek üzere mevrut Ekrem Bozulmamış, her mevsimde ayrı tıpkı güzellik olduğunu söyleyerek, “Sonbaharın güzelliklerini görebilmek üzere çocuklarla Paşabahçe’ye geldik. Haddinden Fazla evire çevire manzaralar var. Ağaçlar rengarenk olmuş. Genelde soluk ve yeşil tonları hakimiyetini sürdürüyor. Paşabahçe herhangi bir mevsimde ayrımlı iyice. Yazın yemyeşil, kışın ak pak, güzün ise farklı vasıf tonlarına bürünüyor. İstanbul’dan gelenlerin ve Almancıların gitmesiyle birlikte burası tamamen gereksiz eskimiş. Sivaslılarda hafta sonu olmadığı için gelmemiş. Kimsenin olmaması bize yaradı. Burayı bu büyüklüğünde rahat görebilmek bizim amacıyla sunturlu oldu. Çocuklarımıza hatıra biriktiriyoruz. Salkım Ağacı ağacının tohumunu ve sakıt yapraklarının dönerek indiklerini gördüler” şeklinde konuştu.

Öte yandan çocuklarıyla gezip hatıra fotoğrafları çekildiklerini belirten Tuğba Saf, “Sonbahar bana hem hüznü hem da sevinci hatırlatıyor. Buraların yeşil olması beni daha bahtiyar kılıyor ancak şuanda renklerin farklı tonlarda olması ise hüzünle buluşturuyor. Çocuklarımızla gezip andaç fotoğraflar çekildik.”dedi

Share: