Parafin örtüyle kaplanan Ilgaz Dağı böyle görüntülendi

Beyaz Zehir örtüyle kaplanan Ilgaz Dağı böyle görüntülendi

Ilgaz Dağı beyaza büründü

KASTAMONU – Kastamonu- Çankırı sınırındaki Ilgaz Dağı, gece saatlerinde başlayan kar yağışı ile beyaza büründü. Mest eden kar manzaralarının ortaya çıktığı Ilgaz Dağı havadan görüntülendi.

Kastamonu-Çankırı sınırında, “Ilgaz Anadolu’nun sen koca tıpkı dağısın” dizeleri ile türkülere konu olan Ilgaz Dağı’nda kar yağışı etkin oldu. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı, Ilgaz Dağı’nı beyaza bürüdü. Ilgaz Dağı’nın zirvesinde kar kalınlığı 10 santim kendisine ölçüldü. Kar yağışı ile birlikte ortaya sâdır kar manzarasının tadını nüfuz etmek talip vatandaşlar ise Ilgaz Dağı’nı görüşme etmeye başladı. Sarhoş fail kar manzaralarının ortaya çıktığı Ilgaz Dağı, dron ile alarga görüntülendi.

“Doğası haddinden fazla iyicene, havasının tadını çıkartmak isteyenler gelebilir”

Kar dercetmek üzere Ilgaz Dağı’na çıktıklarını söyleyen Kortej Zarifçe isimli yurttaş, ” Artvin’den işim cihetiyle Kastamonu’ya geldim. Doğası çok iyicene, havasının tadını çıkartmak isteyenler gelebilir. Kış kendini gösterdi, önce gözyaşlarını döktü. Çıkı, çıkı kadın, kullanmak istenilecek tıpkı kayran. Spor fayrap etmek, hav almak için çok iyicene bir saha” dedi.

“Iyice yermiş, ağaçlar ve dekor çokça adamakıllı”

Kar manzarasını haddinden fazla beğendiğini anlatım fail Hasan Korkmaz ise, ” Balıkesir’den Kastamonu’ya aksiyon için geldim. Kar yağışını duyunca arkadaşlarla iletilmek için geldik. Evire Çevire yermiş, ağaçlar ve manzara haddinden fazla evire çevire. Ilgaz’a ilk kez geldim, çok evire çevire buldum. Dağların namına hayran bırakan benzeri havası var” diye konuştu.

Share: