Palikarya Vekil İstanbul namına “Konstantinopolis” ifadesini kullandı! Reaksiyon çekince eskimemiş bir paylaşım elan yaptı

Yunanistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya bakarak Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias bugün Askı Küçük Asya Patrikhanesi’nde gerçekleştirilecek dini törene katılacak. Dini törenin ardından Yunanistan’daki katar kazası ve Türkiye’de 6 Şubat’taki depremlerde hayatını kaybedenler amacıyla ihtifal töreni yapılıp yakarış okunacak.

“KONSTANSİNOPOLİS” İFADESİNİ KULLANDI

İstanbul ziyareti çerçevesinde Fener Anadolu Patriği Bartholomeos ile birlikte bire bir araya ati olan Dendias, yolculuk öncesinde içtimai medyadan bir paylaşım yaptı. Dendias tweet’inde “Erte Konstantinopolis’e gezi edeceğim. Ortodoks Patriklik ve Archieratic Ilişki gününe katılacağım ve Hazretleri Ekümenik Patrik Bartholomew eliyle karşılanacağım.” dedi.

HEMEN APAYRI BİR PAYLAŞIM YAPTI

İstanbul hesabına kullandığı tabir aksülamel calip Dendias, güdük tıpkı süre sonraları yeni benzeri paylaşım yaparak bu sefer “İstanbul” kelimesine meydan verdi. Dendias yaptığı kullanılmamış paylaşımda ise şunları yazdı: “Yarın Türkiye ve Suriye’deki sonuç depremlerin kurbanları ve Tempi demiryolu kazası kurbanları üzere İstanbul’da, @EcuPatriarch yâd törenine katılacağım.”

Share: