Ordu’da ilkokula başlayan öğrencilerin velilerinden çağ bağışı

ORDU’üstelik neva eğitimi kapsamında ilkokul bir numara sınıfa başlayan öğrencilerin velileri, okula kurulan stantlarda koku bağışında bulundu.

2022- 2023 eğitim ve öğretim yılında uyum eğitimleri tamam yurtta olduğu üzere Ordu’bile birlikte devam ediyor. Durugöl Martir Hezel Sim İlkokulu’nda 1’inci sınıfa başlayan öğrencilerin oryantasyon eğitimi etkinlikleri kapsamında ‘Içki Bağışı’ temalı geçmiş derste dem bağışı etkinliği düzenlendi. Kızılay aracılığıyla, dem bağışının önemini okula başlayan çocuklara kavratmak ve bir zamanda çağ bağışı konusunda sosyal bilinç lağvetmek için planlı etkinlikte, okul bahçesine stantlar kuruldu. Stantlarda 340 iye, çağ bağışında bulundu.

‘HER YIL ANADAN GÖRME OLARAK DÜZENLİYORUZ’Bağışla ait açıklamalarda kâin Altınordu İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Öz Saygı Bekyürek, Türkiye’birlikte tıpkı ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları söyledi: “Okulumuz seçkin sene harmoni eğitimi haftasında ayrımsız ana konu belirliyor. Bu yılki temaları de içki bağışı oldu. Bizler değme sene anadan görme yerine soluk bağışı kampanyası düzenliyoruz. Bu anlamda çok ses getirecek kampanyalar yapmıştık. 2019 yılında 1616 soluk bağışı ve 340 ana göze bağışıyla Türkiye rekoru kırmıştık. Buradaki etkinlik Türkiye’bile ayrımsız önce. Okulların açılmasından ilk neva haftasında ilk kez hakeza serbest bir etkinlikle nefes bağışı kampanyası düzenlendi. Bizler özellikle öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimizle gelişigüzel zaman ihtiyacına dikkat kaplamak için bu kampanyaları arada bir düzenliyoruz. Bu alandaki ihtiyacı karşılamaya müteveccih tıpkısı nebze katkımız oluyor. Dem bekleyen kesinlikle bir sayrı var şu anda. Benzeri değil, belki şakkadak fazla züğürt var. İhtiyacı olan bu insanlarımızın bu anlamdaki ihtiyaçlarını eğlemek bizleri çokça mutlu ediyor.”‘BİLİYORUZ Kİ HERKESİN KANA İHTİYACI VAR’Nefes bağışında kâin velilerden Emre Tevazulu, “Çocuğum bu hafta ilkokul bir numara sınıfa başladı. Ego elan önce de eğlenceli nefes bağışçısıyım. Bu etkinliğe bile katıldım. Biliyoruz kim herkesin kana ihtiyacı var. Benzeri periyot bizim bile olabilir. Zaman üstelik nefes bağışında bulunduğum için mutluyum” diye niteleyerek konuştu.Hacı Ahmet Türkmen birlikte “Çocuğumuz okula anahtar oldu. Hakeza tıpkı kampanya yapmışlar. Tığ birlikte bu kampanyaya katılmak için burada bulunduk. Çokça mutluyuz şu anda. Kızılay, Türkiye’mize lazım benzeri dem depomuz. Kızılay, çağ bağışı yaptığımızda sahn kurtaracak benzeri birim. Burada zaman stokunun olması bize geçişsiz olacak. Buraya vermiş olduğumuz kandan ufuk gelgel duyuyoruz” dedi.

Nesrin Şenocak ise “Ülkemiz üzere çağ bağışı önemlidir. Ego birlikte ayrımsız katkıda çıkmak istedim” ifadelerinde bulundu.Share: