Nizip Belediye Başkanı Sarı, ilçeye yapılacak 750 konutluk projeyi anlattı

Nizip Belediye Başkanı Mehmet Soluk, Cumhuriyet tarihinin yeryüzü nazik toplumsal hane projesi kapsamında ilçelerine 750 konut yapılacağını belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürname etti.

Soluk, makamında düzenlediği istimara toplantısında, Şişman Hane İdaresi Başkanlığınca Nizip ilçesinin kullanılmamış imar alanı olan Fıstık Kent’e yapılacak olan 750 konutun balkı olmasını diledi.

Geçen sene olduğu gibi bu sene da Nizip ilçesinin TOKİ konutlarından faydalanacak olmasının sevinme donör olduğunu tabir fail Mehmet Zerrin, şunları kaydetti.

“Fıstık Kent’e yapılacak olan TOKİ konutlarının yerini Büyükşehir Belediyesi ve Nizip Belediyesi namına TOKİ’ye ücretsiz bir şekilde vereceğiz. Umumi namına baktığımızda buradaki konut fiyatları bugünkü maliyet fiyatlarına bakarak henüz aşağıda kalıyor zira bu maliyet hesapları yapılırken mecmu maliyetten yüzde 40 oranında bir tenzilat yapılarak bu fiyatlara ulaşılmış oldu. Bu yıl için belirlenen göz sayısı inşallah önümüzdeki yıllar zarfında artarak bitmeme edecektir. Biz hemşehrilerimizin bu hizmetlerden istifade etmesi amacıyla seçkin ant hız edeceğiz vatandaşımıza sürekli koruyucu olacağız. Yapılacak olan TOKİ konutlarının Türkiye’mize ve ilçemize kıvrak olmasını diliyor ve milletimizin yararına olan bu projeyi vatandaşlarımızla buluşturan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a hemşerilerim namına sonsuz teşekkür ediyorum.”

Share: