Muğla yerli: Marmaris site haritası yenilendi

Marmaris Belediyesi, kent haritasını baştan aşağı yeniledi. Belediyenin resmi genel ağ sitesinden dahi yayınlanan yeni şehir haritasında adres icat etmek çok çarpık çurpuk benzeri ayla geldi. Turizm haritası ise Marmaris’i temyiz etmek ve gitmek isteyenlere iri hafif getirdi.

Marmaris Belediyesi, dijitalleşme adımlarına tıpkı yenisini henüz ekledi. Tahminî 7 mahiye çalışmanın arkası sıra site haritası baştan aşağı yenilenerek belediyenin resmi genel ağ sitesinde yayınlanmaya başlandı. İçişleri Bakanlığı Zat Yurttaşlık İşleri Genel Müdürlüğü eliyle hayata geçirilen ‘mekansal bulunak anahtar sistemi projesi’ zımnında adres bilgileri da değişmişti. Özellikle itimat güçleri, 112 birimleri, kargo firmaları bulunak değişikliğinden yağlık ülkü yaşıyordu. Bu sorunu ortadan bağışlamak amacıyla Marmaris Belediyesi aracılığıyla bakir tıpkı site haritası hazırlandı ve resmi internet sitesinde yayınlanmaya başlandı. Vatandaşların haddinden fazla elan cılız biçimde yıpranmamış adresleri görebildiği düzentileme neticesinde aynı yandan binalara yeni levhalar bile takılmaya başlandı.

Yeni hizmetle ilişkin hikmet veren Marmaris Belediyesi İmar ve Kentçilik Müdürvekili Dinçer Evdaşı, www.marmaris.bel.tr adresinde kent e-uray sekmesi altında ‘kent haritası’ kısmında düz düz çalışmanın vatandaşlara balaban kolaylık sağlayacağını söyledi. Evdaşı, “Bulunak, husus numaraları, ada leke parsel bilgileri, ümran durumu ve uydu görüntüsü kabil verilerin yer aldığı kent haritasında ayrıca vatandaşlarımız turizm rehberi sekmesinde istedikleri cemi bilgilere ulaşabilir” dedi. Coğrafi Vukuf Sistemleri Teknikeri Ramazan Algın ise sistemle elden adres bilgilerine değil resmi kurumlar, sağlık kuruluşları, eczaneler, muhtarlıklar, bankalar, tarihi yerler, plajlar, gezilecek yerler, restoranlar, oteller gibi bilgilere dahi haddinden fazla bir anda ulaşıldığını aktardı. – MUĞLA

Share: