Muğla spor haberleri | Bodrum’da çocukların hakemlik yaptığı “Dino Cup”ta veliler yarıştı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, çocukları iyimser sınıfı sporcusu olan asıl ve babalar, “Dino Cup” mücadelesinde yelkenli açtı.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi eliyle İçmeler mevkisinde “10. Dino Cup” yarışları düzenlendi.

Organizasyona taşıt yaptıranlara, konkur öncesi kuramsal bilgiler eşliğinde egzersiz yaptırıldı. Antrenmanda kendilerine göre beribenzer olan teknelere alışmaya müteharrik velilerden bazılarına, çocukları zevcelik etti. Elan sonraları kategorilere ayrılarak denize açılan erkân, hazırlanan parkurda yelkenli açıp şamandıra rotada savaş etti.

Bazı yarışçılar, tekneleri kontrol etmekte rehavet çekerek denize düştü. Tekneleri kontra dönen yarışçılar, vazifeli antrenörler ve iyimser sporcularının yardımı ile yarışa devam etti.

Çocukların yargıcılık yaptığı etkinlikte, yarışı bırakanlar ise teknelerine bağlanan iple kıyıya çekildi. Düzenli ve çekişmeli sabık yarışların arkası sıra ayrımlı kategorilerde dereceye girenlere kupaları verildi.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi Sorumlusu Hadi Türk, AA muhabirine, 7-15 gözyaşı arası çocukların iyimser sınıfında yelken sporu yaptığını belirtti.

Düzenledikleri organizasyona katılanların, çocukların bu tekneleri şüphesiz kontrol edebildiğini ve yarışabildiğini daha bol anladığını nâkil Türk, ailelerin çocuklarının zor şartlarda yarıştığını elan yakından gördüklerini dile getirdi.

“Yelkenci Dino” kategorisinde yarışan Kayaç Önol, yarışa serencam anda katılabildiğini fakat ferah uğraş ederek ikincilik elde ettiğini söyledi. Selda Turan Algon birlikte yarışın çok uyumlu geçtiğini ifade etti.

Konuk yarışmacıların üstelik yer aldığı organizasyonda, “Yeryüzü yaşlı Dino” kupasını Ağırbaşlı Ülker kazanırken, “Genişlik haddinden fazla batan Dino” Dorsa Hunich, “Genişlik derli toplu Dino” Ay Işığı Türk oldu. Yarışta “Çolpa Dino Kadınlar” kategorisinde Gülsiye Ataman Polat, erkeklerde Fatih Dursun, “Yelkenci Dino” kategorisinde ise Ercan Canuysal birincilik kupasının sahibi oldu.

Yarışmacılara kupalarını verenler beyninde müzisyen İlhan Şeşen de düz aldı.

Share: