Muğla malumat! Bodrum Belediyesi, Yerli Muadele Gösteri Planına Yönelik Çalışmalarını Sürdürüyor

Bodrum Belediyesi, Yerli Denklik Gösteri Planı kapsamında şehremaneti müdürlüklerinde toplantılar düzenledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın 6 Temmuz 2022 tarihinde kamuoyuyla paylaştığı Yerli Müsavat Eylem Planı kapsamında Bodrum Belediyesi bünyesinde saha düz müdürlüklerle planın uygulama süreçlerine ilişik önceki etap toplantıları, 26-30 Eylül ortada gerçekleştirildi.

Eylem planının etkili ayrımsız şekilde uygulanabilmesi için yapılan toplantılar, Yerli Eşitlik Eylem Planı Danışmanı İlknur Üstün’ün katılımıyla yapılırken, müdürlükler üzerinden hayata geçirilecek uygulamalar üzerine konuşuldu.

Anne perspektifi içtimai cinslik eşitliği olan ve çocuk, sakat, yaşlı kabil dezavantajlı grupların uray hizmetlerinden değer ve ayrımcılığa maruz bırakılmadan yaşayabilmelerine müteveccih benzeri kez haritası oluşturan Yerli Muadele Gösteri Planı, Bodrum Belediyesi’nin bitirme alanlarının bütününe ilgili yerine tedbir sürecinde olduğu kabil aplikasyon sürecinde bile hile birimlerinin vukuf ve deneyimlerinden faydalanıyor.

Uray müdürlükleriyle Evcil Muadele Eylem Planı (YEEP) kapsamında yapılan toplantılarla ilgilendiren mütekellim Bodrum Şehremini Ahmet Aras, toplumsal eşey eşitliğini odağa alarak katılımcılığı keşfetmek ve kurumsal düzenlemeleri de birlikte aktarmak için bu planın gerekliliklerini namına getirmenin önemine vurgu yaptı. Aras,  “Gurur içre muhteşem toplantılar gerçekleştiriyoruz. Çünkü bizler, sosyal cinslik eşitliğini benzeri hep namına değerlendiriyoruz. Personelimizin bu konudaki fikir ve düşünceleri haddinden fazla şanlı. Onları hem YEEP’in içeriği için bilgilendiriyor hem da fikir alışverişinde bulunuyoruz. Içtimai seks eşitliği prensibini yerli yönetimlerce konumlamak ve Bodrum’u eşitlikçi ve gayret üretmeyen benzeri kent adına kaplamak için çalışmalarımız dakikasında bitmeme edecek” dedi.

Toplantılara enerjik katılım sağlayıcı Müdürlükler şöyle:

– Matbuat Im ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü,

– Bilgi İşlem Müdürlüğü,

– Destek Hizmetleri Müdürlüğü,

– Araştırma Proje Müdürlüğü,

– Ünsiyet İşleri Müdürlüğü,

– İklim Değişikliği ve Liyakatsiz Atık Müdürlüğü,

– İmar ve Şehircilik Müdürlüğü,

– İnsan Kaynakları Müdürlüğü,

– İşletme ve İştirakler Müdürlüğü,

– Firez ve Toplumsal İşler Müdürlüğü,

– Mali Hizmetler Müdürlüğü,

– Muhtarlık İşleri Müdürlüğü,

– Özel Nev Müdürlüğü,

– Park ve Bahçeler Müdürlüğü,

– Traksiyon ve Proje Müdürlüğü,

– Zirai Hizmetler Müdürlüğü,

– Günahsızlık İşleri Müdürlüğü,

– Alfabe İşleri Müdürlüğü,

– Polis Müdürlüğü,

– Bodrum Belediyesi Besin A.Ş.
Share: