Muğla haberi: Bodrum Şehremini Aras, Çömlekçi Mahallesi’nde Halkla Buluştu

Bodrum Şehremini Ahmet Aras, Çömlekçi Mahallesi sakinleriyle ayrımsız araya geldi. Başkan Aras, vatandaşların sıcak karşılamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çömlekçi Mahallesi’nde düzenlenen el buluşmasına Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras, şehremaneti başbuğ yardımcıları, Çömlekçi Muhtar Mustafa Oral, CHP Kadın Kolu Başkanı Düş Anıl Özdoğan, CHP Gençlik Kolu Başkanı Ferhat Ceyhan, Muğla Büyükşehir Belediyesi Vektörle Savaşım Bodrum Sorumlusu Iştiyak Ekici, Erişim Ofis Başkanlığı’ndan yetkili Barış Bayındır, MUSKİ İçme Suyu 1. Nahiye Idarehane Müdürü Oğuz Kağan Bardakçı, şehremaneti ünite müdürleri ve haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı.

Şehremaneti’nin hizmetleri üzerine brifing yaparak konuşmasına başlayan Başbuğ Aras, Çömlekçi’üstelik vatandaşların ısıdam karşılamasına teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Kızıl muhtarımız Mustafa Ağızcıl’la bu arada temas şeyi değerlendiriyoruz. Sizlerin taleplerini bizlere iletiyor. Tığ de gereğini yapmaya çalışıyoruz. Yapılan yapılmayan işleri elde etmek amacıyla ara sıra geliyoruz. Hizmetlerimizi görevimizi yapmaya bitmeme ediyoruz. Yollarımız ve gayrı ihtiyaçlarımızın hepsi yapılacak. İhalelerimizi bitirdik. Sırf kendimiz yapalım diye niteleyerek yüzeysel istila tesisi kurduk.  Öz hamam asfaltımızla yapıyoruz. Taş kaplamayı üstelik eksiltme ettik.”

Tarımla ilgilendiren bile nahiye için gösterişli çalışmalar yaptıklarının altını çizen Aras, şöyle bitmeme etti:

“İlk önce Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’müzü kurduk. Etrim’e Tarım Okulu kurduk. Fide ve benzin dağıtımları yapıyoruz. Bodrum’un ihtiyacı olan tarım ürünlerinin bu bölgeden üretilmesi ve bölgedeki üreticinin buradan rüşvet sağlamasını istiyoruz. Dedik ki köylümüz üretsin eğer malını pazarda satamazsa da getirsin. Uray yerine ben alayım, ego değerlendireyim. Üreten ki varsa, hangi üretiyorsa, satamadığı takdirde getirsin. Tığ sizden satın alacağız, müstelzim yerlere biz ulaştıracağız. Zirai ürününüz tek devir tarlada kalmaz.”

Bodrum Belediye bütçesiyle ilgilendiren üstelik mütekellim Başbuğ Aras, bütçeyi artırdıklarını, 250 milyon Liralık olan bütçenin şu anda 1 milyar 81 milyon Teklik olduğunu belirterek, 3 yılda bütçenin ağır oranda artırıldığını kaydetti.

“2023 YILINDA RASTGELE ÖZ BİTECEK”

Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023’te Ata’ya uygun tıpkı şekilde Bodrum’birlikte değme şeyi dört dörtlük yapacaklarını söyleyen Komutan Ahmet Aras, işe ihtiyacı olana, idrak etmek isteyene, sonuna kadar destek olacaklarını ve ihtiyaçları olan rastgele şeyi imkanlar dahilinde hesabına getireceklerini belirtti.

Açılış ve brifing konuşmasının arkası sıra Başbuğ Aras ve beraberindekiler, vatandaşlardan mevrut ikbal ve önerileri dinledi. Vatandaşlar, uray ekibine ve Başbuğ Aras’a çalışmalarından hava teşekkürname etti.

Toplantı böylecene Çömlekçi mahallesi sakini Zekeria Ser, Başbuğ Aras’a ithafen yazdığı şiiri okudu.

Share: