Moskof atılan toplayan şahsın ölümüne yol açan çoban yakalandı

Samsun’dahi öğün kenarlarında zalimce atılan toplayan koca plakası ve sürücüsü belirleme edilemeyen tıpkı aracın çarpması sonucunda fenomen yerinde hayatını kaybederken, kaçan anahtar sürücüsü jandarmanın takibi sonucu yakalandı. Kamyon sürücüsü olay sırasında aracının lastiğini patladığını zannettiğini ve birine çarptığını hatırlamadığını savundu.

Kaza, Samsun’un Atakum ilçesi Samsun- Ankara karayolunun 14. kilometresi Gürgendağı mevkisinde geçmiş akşam ezanı saat 21.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya bakarak, sürücüsü ve plakası belirleme edilemeyen benzeri vesile öğün kenarlarında cellat atılmış topladığı encam sürülen ve yolun karşısına geçmekte olduğu durum edilen Erol Gültekin’e (55) çarptı. Komütatör Gültekin’in üzerinden geçerek kayıplara karıştı. Erol Gültekin görüngü yerinde dram şekilde fert verdi.

Kavak’tan Samsun’a tutkun götürücü 112’ye servise ilişik cankurtaran görevlileri cesedi fark yazar durdu. Bu sırada Fransa’dan Kayseri’ye izne gelen ve eşi ile gelişigüzel miftah kiralayıp Karadeniz turuna sâdır M.A. idaresindeki 35 AKT 943 plakalı araba de olay durumunda hayatını kaybeden Erol Gültekin’i ayırt etmeyerek üzerinde geçti. Gurbetçi M.A. olay yerinde durup jandarmanın ve polisin kaza adına gelmesini bekledi. 112 ekipleri jandarmaya verdikleri ifadede M.A.’nın Erol Gültekin’in üzerinden geçmeden önceki kendilerinin kaymakamlık yerinden geçtiğini ve yayanın defa ortasında ezilerek durgun olduğunu gördüklerini söyledi.

Açıkgöz ekipleri kaçan aracın plakası ve sürücünün kimlik bilgilerine yansımak için emek başlattı. Olay yerinden elde edilen aracın kırık girintisiz çıkıntısız camından ve KGS görüntülerinden yola çıkarak yapılan çalışmalar sürücüsü aracın 66 HP 733 plakalı kamyon olduğu ve sürücünün de Tamam Servi (64) olduğu tespit edildi. Sahih Servi Samsun’un Terme ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı ve zaman Samsun Adliyesine atıf edildi.

Yozgat’tan kamyonuna yüklediğini samanı Giresun iline başvurmak amacıyla yola çıktığını belirten Esaslı Servi, “Ego görüngü durumunda aracımın lastiğinin patlattığını zannettim. Birine çarptığımı hatırlamıyorum. 300 metre gittikten bilahare aracımı lastikçi kenarına çekip bütün lastiklerini taharri ettim. Sol ön farının fay olduğunu fark ettim. Birine çarptığını bilmiyorum. Giresun’a samanı götürüp indirdim. Düşüncesiz dönerken Terme ilçelinde yakalandım. Birine çarpmış olsaydım kaçmazdım” dedi. – SAMSUN

Share: