Milletvekili Tutdere’den yasama rekoru

TBMM Reislik Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Saylav Abdurrahman Tutdere, TBMM Başkanlığı’na bin 150 nüsha yazılı istifham önergesi, 62 adet araştırma önergesi, 38 adet yasa teklifi sundu.

Türkiye Iri Millet Meclisi’nin resmi internet sitesinde yayımlanan verilere göre, Adıyaman’dan bugüne büyüklüğünde seçilen milletvekilleri arasında teşri faaliyetlerinde sunu deli dolu görev yapan milletvekillerinden birisi oldu.

TBMM Reislik Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Saylav Av. Abdurrahman Tutdere, TBMM Başkanlığı’na bin 150 nüsha kayıtlı istifham önergesi, 62 sayı araştırma önergesi, 38 adet yasa teklifi ile yüzlerce yol TBMM Umumi Kurulu’nda ve komisyonlarda konuşmalar yaparak Adıyaman tarihinde bire bir rekora imza attı.

Milletvekili Tutdere’nin Adıyaman’ın eğitimden sağlığa, turizmden tarıma, ekonomiden ulaşıma gelişigüzel konuda Adıyaman’ı ilgilendiren sorunları gündeme getirdi.

Tutdere, Bütçe’nin Tasrif ve Bütçe Komisyonu görüşmeleri sırasında Adıyaman’ın tam sorunlarını ait bakanlara iletti

Saylav Tutdere, 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Yasa Teklifi’nin Traksiyon ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmeleri sırasında Traksiyon ve Bütçe Komisyonu’nda bir görevi olmamasına rağmen özellikle Adıyaman’ın sorunlarının takipçisi girmek ve sorunların çözümünü bizzat bakanlara devretmek üzere bakanlıkların tamamına yakınının bütçe görüşmelerine katılıp meze alarak Adıyaman’ın taleplerini iletti. Bütçeden Adıyaman’da bitmeme eden ve sakat bırakılan amme yatırımlarına mukabele aktarılmasını dilek etti. – ADIYAMAN

Share: